Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz kexksz #27477 üzenetére

    Rogton az egyetem utan vettem meg a lakast Bp-en, termeszetesen 2006-ban, amikor a csucson voltak az ingatlanarak. Megbabonazott, hogy jo volt a fizetesem, 6 ev kollegium utan a hatam kozepere kivantam az alberletet.

    Aztan jott ugye a valsag, az iparag amiben dolgoztam otthon nem ugy fejlodott, mint ahogy vartuk. De pont a lakas miatt nehezen akartam orszagot valtani. Megeltem a melypontjat az ingatlanaraknak, ugy, hogy a hitel tobb volt rajta forintban, mint amennyit ert a koceraj. Es ez eveken keresztul. Ha nem lett volna, akkor 2008-ban legkesobb kijottem volna Nemetorszagba, itt ugyanazzal a munkaval kb. a negyszereset kerestem volna a magyar fizetesemnek, es mivel nem vagyok tul nagylabon elo ember, 2014-re felre tudtam volna tenni a lakas arat. Persze az a hajo mar eluszot. Persze mondhatnam, hogy sikertortenet a lakas, mert az alatt a 8 ev alatt amig Bp-en dolgoztam, a sajat keroba fizettem, meg most 5 misivel tobbet er, mint amennyiert vettem. De nem tudok igy gondolni ra.

    Szoval ezekert a dolgokert rossz dontes.

    Miert akarok meg egyet venni? Igazabol azert, mert mostanra jutottam el arra a szintre, hogy a fizetesem egy reszebol annyit felre tudok tenni havonta, hogy a mostani es jovobeni lakas alberleti dijabol kb. 5 ev alatt kifizetem a lakas arat. De arra meg csoro vagyok, hogy itt Nemetorszagban akar csak az onerot osszehozzam egy hazra/lakasra. Ezert inkabb veszek egyet Bp-en, minthogy csak a bankszamlan legyen a penz.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák