Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fecus

    őstag

    válasz Oppenheimer #112800 üzenetére

    Welcome to the real world.

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

  • Ixion77

    őstag

    válasz Oppenheimer #112800 üzenetére

    Szerintem az hogy 6 havi fizetés valakinek hány évi gyűjtögetéssel jön össze olyan mértékben képlékeny, hogy önmagában értelmetlenné teszi ezet a megközelítést. Az alsó decibilisben levők akár 50 év alatt sem gyűjtenek össze 6 havi fizetést, a felsőben élők meg akár kevesebb mint 1 év alatt is. A kereseten túl erősen függ az életmódtól és a körülményektől (pl. örökölt-e lakást) is.

    Ha van egyáltalán bármi értelme bármelyik szabálynak, akkor az inkább a megtakarítás alapú.

    Abban meg nemhogy a 6, de még a 12 is messze túl szigorú. Az én ismerőseim ha új autót vesznek, azt jellemzően 20+ évre veszik. Minthogy ez jellemzően a második legnagyobb kiadásuk életükben, ezért bőven belefér ha rámegy két évi megtakarítás.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz Oppenheimer #112800 üzenetére

    Az általad definiált illető valójában nem engedheti meg magának hogy autója legyen.
    Ha mindenki csak 6 havi megtakarítást(nem fizetést) költene autóra, akkor éppen csak néhány autó lenne az utakon. Ennél a valóság az, hogy az emberek sokkal többet költenek autóra (többet mint reális lenne).

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Oppenheimer #112800 üzenetére

    Én 11 havi fizetésemből vettem egy sokat futott 2019-es Kia Rio-t, még nem volt 4 éves. Amit cseréltem, az 22 éves volt, bontóba való. Nem tudjuk, hogy ezek az újabbak mennyit bírnak, de én feltételeztem, hogy 20 éves korára a lakatos munkaigénye, a javítás igénye, a fogyasztása, a biztonsági szintje miatt már nem tuti egyik sem. Persze lehet úgy csinálni, hogy..., de én ezzel számoltam.
    Na most, ha ezt elfogadjuk, akkor minden percben rohad a vas, fogyaszt valamennyit, és kell javítani valamennyire, valamint kerül valamennyibe. Végig zongoráztam egy csomó verziót, és nálam nem jött ki nagy különbség. pl.:
    18 éves kocsi 400.000Ft-ért, amire azonnal kell költeni, egyfolytában kell költeni, sokat fogyaszt, és 2 év után bontós, vagy jobban meglocsolod pénzzel akkor még tovább 2 évig toldozhatod-foltozhatod.
    10 éves kocsi 2 millióért, kell már költeni rá, kevesebbet fogyaszt, de azért többet, mint a legújabbak, a végén már ott van korban, hogy toldozni kell, és akkor 10 év után bontó.
    4 éves kocsi, 3,4 millióért, még nem igazán kell költeni rá, keveset fogyaszt, persze itt az elején, ha kell, az drágább lehet, később ugyanaz, mint a többinél.

    Én bontóig akarom használni, ergó beleraktam 16 évre előre a pénzt, de így végig ismerem, stb.
    Ha nézem a 6 hónapos ajánlást, akkor egy 2010-es kocsit tudtam volna venni, + rögtön költök rá + a nagyobb fogyasztás addig, a vége szívás, aztán bontó. Aztán kell vennem megint egyet, egy 2020-ast 2030-be, hogy 2040-ig legyen vas.

    Szóval összességében úgy gondolom, hogy kocsinál inkább a kategóriája számít.

    Nem jövők is rosszul abból, ha a nagyobb vételár azért van, mert sokkal fiatalabb, főleg aki sokat megy, mert az sokat tud hozni a benzinen. (pl. Kia Rio és kombi Focus között a majd +4 liter az pár 100.000km alatt hoz 3,4 milliót a benzinen).

    Ellenben rosszul jövök ki, ha az BMW, turbós, dízel, sokat fogyaszt, stb. Akkor érezném, hogy erőn felül vettem valamit.

  • mauimagic

    aktív tag

    válasz Oppenheimer #112800 üzenetére

    Teljesen elmebeteg, ami itthon megy...
    5-6 éve költözött mellém a szomszédom, mivel mi építettük, meg adtuk el neki a házat, képbe kerültem a felvett hitelével.
    1 gyerek volt anno, a második talán úton...csok, csodaváró, babaváró, minden volt. Az önrészt csak azután tudta leadni a srác, miután eladta a lakást, ahol éltek. Beköltöztek anyósékhoz, amíg készült a ház.
    A pulyák sorba jöttek, ahogy kell, egyszer mondja, hogy úgy néz ki úton van a harmadik...mondom gratulálok...
    Erre elkezd lelkesen magyarázni, hogy fasza, jöhet a 7 személyes közjószágszállító, állami támogatás talán 3 mills volt rá. Persze full hitel az is, nehogy legyen egy kis levegő, miután a csok kinullázódott...
    Valami VW-vett a gyerek, kellett neki nagyon, mert home officeba van mindig. ;]

    Én a másik véglet vagyok, az asszony meg már röhög rajtam, hogy 14 éves autóval járok, aminek az árát egy jobb napomon összehaknizom.

    Assets and liabilities...ha a magyarok ismernék egyáltalán ezeket a fogalmakat, akkor nem lennénk ennyire lecsúszott, kiszolgáltatott nép...

Új hozzászólás Aktív témák