Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Csorbi #700 üzenetére

    A program úgy működik, hogy képes figyelni a hálózati és az eltávolítható (pendrive, memóriakártya) meghajtókon található szabad helyet.

    Ha a figyelés be van kapcsolva, akkor opcionálisan a hely függvényében a meghajtó ikonra rá tud tenni egy csíkot, így a szabad hely mennyisége egyszerűen figyelhető.

    Ha a figyelés ki van kapcsolva, akkor a kijelzés beszürkül, hiszen a program nem tud mit kijelezni, ha nem figyeli a szabad hely mértékét :)


    Kipróbáltam az ACDSee 8.0.67-es verzióval. Ha a figyelés be van kapcsolva, nálam is kifagy az ACDSee induláskor. De ha az ''eltávolítható meghajtók szabad területének figyelése'' opciót kikapcsoltam (a kijelzés beszürkül de nincs jelentősége, hogy be van-e pipálva) akkor működik az ACDSee is rendesen. Így próbáld majd meg légyszi.

    (két különböző típusú kártyaolvasóval és több memóriakártyával valamint pendrive-okkal próbáltam).

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Scream007

    őstag

    hdsentinel:

    írtam privátot itnewson léci olvasd el.thx

    BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Scream007 #702 üzenetére

    ok, már válaszoltam is :))

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Csorbi

    addikt

    válasz hdsentinel #701 üzenetére

    Nahh, kipróbáltam szabad hely figyeléssel, és anélkül is, nem megy sehogyan sem :(
    Az én ACDSee-m 8.1-es, van az oldalukon frissítés...
    Ja, és ez már az 1.31b ;)
    A Ghost-tal eddig még nem jelentkezett a hibaüzenet, pedig fentvan már... :U ....5 órája a progi!

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Csorbi #704 üzenetére

    Köszi !

    Megpróbálom a 8.1-est is.
    Mi van ha a Device detector-t kikapcsolod az ACDSee-ben? (ez kezelné az új meghajtókat)
    Akkor is kifagy az ACD?

    Esetleg próbáld még ki azt, hogy a Sentinel-ben ritkábbra veszed az ellenőrzés gyakoriságát a fejlett opcióknál. Ha mondjuk 10 perc van beállítva, akkor is kifagy az ACD?
    Egészen pontosan mikor fagy ki? Rögtön induláskor vagy később (pár perc múlva, amikor a Sentinel frissítene)?

    Köszi, örülök, hogy a Ghost-os probléma nem jelentkezik :D

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Csorbi

    addikt

    válasz hdsentinel #705 üzenetére

    A Device Detector nekem nincs feltelepítve az ACDSee-hez, utálom :DD
    Az ellenőrzés gyakoriságához nekem alapértelmezett érték van beállítva, asszem 5 perc (most a melóhelyen vagyok, nemtudom meglesni), de az ACDSee egyébként indulás után akad ki rögtön. Vagyis bejön a kezelőfelülete, aztán...csak ááááll, csak váááár...és nem csinál semmit, volt hogy vártam már rá 2 percet, de semmi :Y

    Szeretném a homokórát megállítani...subidubidúúú :C

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Csorbi #707 üzenetére

    Meg tudom érteni, a device detector-tól nekem azonnal hányigerem támadt :))
    A 2.41-es ACD-t használtam előtte, egy kicsit más volt.

    Érdekes, hogy egyből fagy ha a HDSentinel fut, nem csak akkor ha a program a merevlemezek adatait kérdezi. Meg fogom nyúzni, kíváncsi vagyok mi okozhatja.
    Lehet, hogy még zaklatlak teszt-verzióval ;]

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Csorbi

    addikt

    válasz hdsentinel #708 üzenetére

    Na, kipróbáltam a C-változatot, roppant érdekes megfigyelésre jutottam!
    Elindul az ACDSee, megy is, és látszólag minden oké, viszont van egy olyan jelenség, hogy ugye 3 részre van osztva a képernyő, bal felső részen van egy intéző-szerűség, jobboldalt a thumbnail-ek, és bal alsóban pedig a kép kicsinyített mása.
    Most a bal felső sarok területén folyamatosan homokóra van, de lehet vele kattintgatni, ha kijövök a kurzorral arról a területről, akkor rögtön átváltozik egérmutatóvá. Ha kilépek a HDSentinelből ,akkor ez a jelenség nem jön elő ;]

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Csorbi #709 üzenetére

    Köszi az infót ! :R

    Itt a 8.0.67-esben nincs homokóra a mappákon.

    Számomra a lényeg az volt, hogy az ACD ne fagyjon le és ahogy írtad, működik is gond nélkül :))

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Csorbi #709 üzenetére

    Bocs, lehet, hogy rosszul értelmeztem.
    Az intézős ablakban (ahol homokóra van), ott is tudsz kattintani, mappát váltani?
    Vagy az az ablak nem működik?

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Csorbi

    addikt

    válasz hdsentinel #711 üzenetére

    Igen, tudok kattintani, meg mindent csinálni, csak roppant érdekes, de homokóra van a kurzor helyett. De csak ha megy a HDSentinel :D

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Csorbi #712 üzenetére

    Ez tényleg érdekes :)
    De azért jobb a helyzet, mint volt.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Csorbi

    addikt

    válasz hdsentinel #713 üzenetére

    Van egy új jelenség! Ezt már végképp nem, értem, de...például internet explorerből le akarok menteni egy képet ,és bejön a mentés helyét kiválasztó párbeszédpanel (tallózó), akkor abban a pillanatban felugrik a már ismert windows-os ablak, hogy az A: meghajtó üres, helyezzek be egy lemezt! :Y
    És tallózok mondjuk a C-n, és jó 5 másodpercenkét újra és újra előjön ez az A: meghajtós nyavalya.
    Ja, és van még az, hogy ha be van állítva a sentinel hogy induljon el a windows-zal, akkor a tálcára letesz egy programfület (mint a futó programoknál), amire viszont hiába kattintgatok, nem történik semmi. becsukom a seninelt, elindítom újra, és már nem teszi be. És nincs beállítva a beállításokban, hogy tegye be a futó folyamatok közé!

    Röviden ennyi... :U Remélem nem csak bosszúságokat okozok ezekkel az észrevételekkel :B

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Csorbi #714 üzenetére

    Köszi az infókat!
    Egyáltalán nem baj, így tudom, hogy milyen gondok jelentkeznek Nálad és igyekszem javítani őket.

    Ez az A: meghajtós probléma érdekes, ilyet még nem hallottam :Y
    A másik probléma pedig elméletileg pont abban a verzióban került javításra, amit tegnap Neked küldtem ....

    Milyen operációs rendszert használsz?
    Más programot esetleg ami a floppy meghajtóhoz hozzányúlna (vírusírtó, ilyesmi)?

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Csorbi

    addikt

    válasz hdsentinel #715 üzenetére

    Na az índításkori problémát még nem tudtam tesztelni a c változattal, mert azóta még nem volt restart, de meglesem majd azt is.
    Windows XP Pofessional-om van, SP2-vel, legális :U
    Van vírusírtóm is persze, NOD32, de ha nem megy a sentinel, nem jön be a képmentésnél az A: meghajtós bibike :) Másról nem tudom ami a floppyt zargatná...

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Csorbi #716 üzenetére

    Köszi !

    A fejlesztés is XP SP2 alatt megy, de több más rendszeren is folyamatosan tesztelés alatt áll a program (2000, XP 64 bit, 98, stb...).

    A NOD-ot szeretjük nagyon, volt már vele probléma, nem is egyszer :)

    Mi történik ha a Beállításoknál a Lemez figyelés oldalon teljesen kikapcsolod az ikonok átalakítását a legfelső ''Alapértelmezett meghajtó ikonok módosítása'' opcióval?

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Sianis

    addikt

    válasz hdsentinel #717 üzenetére

    Jelentem, nekem NOD32-val semmi bajom! Alap beállításokkal tettem fel, és eddig soha nem jelzett...

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Sianis #718 üzenetére

    Köszi, ezek szerint legalább a NOD-dal már nincs gond :DD

    Álmomban sem gondoltam volna, hogy pl. az ACDSee-vel összeakadhat a program, de ezek szerint semmi sem lehetetlen ....

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Sianis #720 üzenetére

    Milyen igaz :)
    Különben túl egyszerű lenne az élet ;)

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Sianis

    addikt

    válasz hdsentinel #721 üzenetére

    És az informatikusok éhen halnának...mert minden második ember kiváló programot írna...

  • cskamacska

    addikt

    válasz hdsentinel #721 üzenetére

    Üdv!
    Lassan 2 éve lesz(2004 augusztusában), hogy beszereztem a jelenlegi Maxtor 6Y160M0 renszervinyóm, de mintha kezdene gondolkodni a nyugdíjba vonuláson. :( Hangját már sokkal jobban hallani mint újkorában és néha ''berezonál''. Illetve előfordult olyan gond, hogy Innovision GF FX 5600 PCI videókártyát használva volt olyan, hogy nem indult el az oprendszer betöltése, boot után nem indult a vinyó. A hibernálás pedig rendszerint nem volt használható, ''Visszatérés a rendszerbe'' képernyő alatt kifagyott a WinXP SP2.
    Más videókártyával ilyen gondom nem volt.
    Kb egy hónapja futtattam a HD Sentinel 1.20-as változatát akkor 100% teljesítményt, 75%-os kondíciót mutatott.
    Mai nap elindítva 100%-os teljesítményt, de csak 69%-os kondíciót mutatott. A 1.31-es verzió is 69%-os kondíciót ír.
    Smart táblát elnézve azóta a Current Pending Sector Count emelkedett nulláról egyre.
    Amit írtál, hogy fontosabb lehet az jelenleg:
    Reallocated Sector Count - 1,
    Hardware ECC recovered - 2390,
    Current Pending Sector Count - 1,
    Off-Line Uncorrectable Sector Count - 4,
    Ultra ATA CRC Error Rate - 76,
    Soft Read Error Rate - 7,
    Run Out Cancel - 1
    A többi érték pedig 0.

    [Szerkesztve]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • hdsentinel

    őstag

    válasz cskamacska #723 üzenetére

    Szia !

    Ezek szerint a lemez állapota valóban romlott, újabb gyenge szektort észlelt egy írásnál vagy olvasásnál a meghajtó (pending sectors 0->1). Ezt későbbi használat során a lemez jónak vagy véglegesen használhatatlannak fogja értékelni.

    Viszont az Ultra ATA CRC error rate elég magas, ez (is) okozhatja a rendszer instabilitását, nem megfelelő indulást, esetleges fagyást vagy újraindulást.
    (ha lehetséges, másik IDE szalagkábellel (ne csőkábellel és ne extra hosszú kábellel) próbáld meg).

    Elméletileg a videókártyának nem szabadna ezt befolyásolnia, kivéve ha egy nagyon izmos kártya megzabálja a tápegységet és az nem képes elegendő áramot leadni a többi eszköz felé, de azt hiszem most erről nincs szó :)

    Nincs túlhajtva a processzor?

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    Elkészült a Hard Disk Sentinel 1.32-es verziója!

    Kompatibilitási problémák és kisebb-nagyobb bosszantó hibák javításra kerültek. Megnövekedett a stabilitás és valamivel gyorsabb lett a működés.

    Kérek mindenkit frissítsen az új változatra, és továbbra is várom a pozitív és negatív visszajelzéseket, észrevételeket, problémákat, ötleteket :)

    [link]

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • YouCanCANON

    tag

    válasz hdsentinel #725 üzenetére

    Hali! Frissitettem... Sentinelt is, és vinyót is :)

    Mostmár 2db 250Gb-os Samsung SATA2 van

    Fontos kérdés: Telepitettem a windowst az uj winchesterre, ami pár Mb-al kisebb furcsa mód, mint a régebbi 250-es, pedig ha jól látom azonos a firmware.

    Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk0\D) a lapozási művelet közben. Ezt találtam az eszközkezelőben egy negyed órás telepités utáni update után (C-n van a Windows... ez akkor a másik vinyó) ??

    Ja és másik anomália, ezt az uj winyót az alaplap LBA-nak azonositja, a másikat pedig CHS-nek :U

    Amugy minden megy, majd még copyzok be hdsentinel smart képet.

    Ezekről mi a vélemény? Ja és mi lehet az a pár Mb különbség, a régebbi... CHS-ként érzékelt vinyó javára?

    Sentinel ezt irja ki: 238464MB az uj és 238473MB a régi :B



    [Szerkesztve]

    You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

  • YouCanCANON

    tag

    összesen 4 250-es vinyóm van két gépben... kezd érdekelni a dolog, márcsak azért is, mert most készülök lecserélni 2db-ot egy nagyobbra :)

    You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

  • hdsentinel

    őstag

    válasz YouCanCANON #726 üzenetére

    Szia !

    A \Device\Harddisk0\D mindenképpen az első (0-ás számú) merevlemezre utal, az utána álló D az nem a meghajtó betűjelet jelöli.

    Mikor a virtuális memória fájlba ír a Win vagy onnan elővesz egy korábban kiírt lapot, és hiba történt, akkor kerül egy ilyen probléma bejegyzésre.

    Ez önmagában lehet Win nyavalya is, nem feltétlenül utal lemez problémára.


    Az eltérő méret abból adódik, hogy a régi meghajtódat CHS (cylinder, head, sector) címzési módban használta a gép, az újat pedig LBA (logical block addressing) címzési módban. Ennek lényege, hogy nem külön címzi meg az egyes sávokat, fejeket, szektorokat, hanem egy folyamatos szektoronkénti címzést használ. Bizonyos címzési módok esetén nem címezhető a teljes lemezterület, ezért kisebbnek látszik a lemez mérete (megj: általában CHS esetén szokott kevesebb lenni).

    Az új lemezek inkább LBA módban használatosak, adott esetben (pl. Ghost) nagyobb kompatibilitást nyújtanak.

    Ha gondolod, nézd meg a régi és az új vinyó ''cilinderek, fejek, szektorok, LBA szektorok'' értékeit az ATA információk részben!

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz YouCanCANON #727 üzenetére

    Ha olcsón adod és jó a kondíció értéke, esetleg érdekelne a 250-es :DD

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • YouCanCANON

    tag

    válasz hdsentinel #729 üzenetére

    Hi! Ez lenne a lista :) A fórumon 18eFt-ért hirdettem meg, még van rá 2év 9hónap garancia

    1,Raw Read Error Rate,51,100,100,000000000000,OK
    3,Spin Up Time,25,100,100,0000000017C0,OK
    4,Start/Stop Count,0,100,100,000000000206,OK (Mindig rendben)
    5,Reallocated Sectors Count,10,253,253,000000000000,OK
    7,Seek Error Rate,51,253,253,000000000000,OK
    8,Seek Time Performance,15,253,253,000000000000,OK
    9,Power-On Time Count,0,100,100,0000000004DE,OK (Mindig rendben)
    10,Spin Retry Count,51,253,253,000000000000,OK
    11,Drive Calibration Retry Count,0,253,2,000000000000,OK (Mindig rendben)
    12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,0000000001CE,OK (Mindig rendben)
    190,Vendor-specific,0,124,109,000000000026,OK (Mindig rendben)
    194,HDD Temperature,0,124,109,000000000026,OK (Mindig rendben)
    195,Hardware ECC Recovered,0,100,100,0000001016D8,OK (Mindig rendben)
    196,Reallocation Event Count,0,253,253,000000000000,OK (Mindig rendben)
    197,Current Pending Sector Count,0,253,253,000000000000,OK (Mindig rendben)
    198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,253,253,000000000000,OK (Mindig rendben)
    199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,000000000000,OK (Mindig rendben)
    200,Write Error Rate,0,100,100,000000000000,OK (Mindig rendben)
    201,Soft Read Error Rate,0,253,100,000000000000,OK (Mindig rendben)
    202,Vendor-specific,0,253,253,000000000000,OK (Mindig rendben)

    You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

  • hdsentinel

    őstag

    válasz YouCanCANON #730 üzenetére

    Akkor ezek szerint Samsung?
    Három hónap alatt kinőtted a 250-eseket? Nem semmi :C
    16 MB gyorsítórás, igaz?
    A továbbiakat inkább beszéljük meg privátban vagy e-mailben, ne terheljük a fórumot vele!

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz YouCanCANON #726 üzenetére

    Várjunk csak ...
    Hogy a túróban lehetett CHS módban a régi 250-es merevlemez?
    A CHS címzési módban 128 gigáig kezelhető csak a lemez.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • gadol

    csendes tag

    Hel! Barátomnál láttam a progit és nagyon tetszik. Újra kel raknom a Win-t, utána én is fleteszem. Előtte azomban kérdeznék.
    Pécsett a TPComp-nál vettem a vinyóimat, egyszerre hármat, egy ATA 80GB és kettő db SATA 80GB minhárom Samsung. Kb 3 hónapi hibát nem jelzett. Aztán az ATA-s vinyó S.M.A.R.T adatait egy progi se tudja kiolvasni - így a hőmérsékletét se. Az Everest látja és a sebességi adatokat is tudja tesztelni. A többi program nem is látja ezt a a lemezt. Most 9hónaposak a vinchestereim és most az egyik SATA-s is eltűnt, csak az Everest látja. A harmadik is valszeg ugyanarra a sorsra jut. Everest szerint 44 fokos, megérintve egyáltalán nem meleg, mindenképp kevesebb 28-30 foknál. Egyébként pedig - egyelőre - hibátlanul működik mindegyik. Előbbi kettőnél a S.M.A.R.T adatok már nem olvashatók ki, a harmadikon igen és nem jelez változást a korábbi állapotokhoz képest.
    Nagyon kiváncsi lennék hogy mi a franc lehet az a hiba ami ezt okozza, vajon várható hogy a viszonylag nem régi vinyóim hamarosan felmondják a szolgálatot? Telepíthem ezekre újra a rendszeremet?
    gadol

    gadol

  • hdsentinel

    őstag

    válasz gadol #733 üzenetére

    Hello !

    Köszi :)

    Ha egymás után tűnnek el a S.M.A.R.T. adatok a lemezekről, az nem feltétlenül a lemezek hibájából adódik. Én inkább driver problémára gyanakodnék, szerintem inkább ez okozza a problémát.
    Egy Win újratelepítés után egészen más helyzet adódhat.
    Ha megoldható, újratelepítés után kérnék riportot a lemezek állapotáról! Ha a program nem találja őket és/vagy a S.M.A.R.T. nem ad vissza semmit, akkor főleg :)

    A hőmérő szenzor a lemez belsejében található, pár fokkal melegebbet mutat, mint ahogy az kézre érződik a fedelet megfogva.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Csontikka

    aktív tag

    Sziasztok!

    A következő lenne a kérdésem:

    Van egy 40-es maxtron vinyóm.
    Az egyik smart adata a következő: (a többi normális)

    05 - Reallocated Sector Count 63 (köszöb) 20 (Érték) 17 (Legrosszabb) 1180 (adat)

    Várható meghibásodás: Közelgő adatvesztés jósolható

    Nagyjából ez ugye valami olyasmit jelent, hogy van X szektor ami hibás és ehelyett kijelöl a vinyón erre a célra fenntartott szektorok közül másikakat, amiket használ helyette. Ezek száma ugye véges, ezért ezt a végtelenségig nem lehet csinálni.

    HDD Regeneratorral próbálkoztam. Végigmegy látszólag javít, aztán következő futtatáskor nem talál ugyanannyit, aztán mégis, szóval gondolom már gyengélkedik az a rész, ahol ezek a hibák vannak. Aztán hol megy, hol nem...

    Kérdésem az lenne, hogy van e olyan program, amil kiírja azt, vagy teszem azt grafikusan megmutatja, hogy a helyreállított szektorok fizikailag hol helyezkednek el a winyón.
    Mert ha pl mind az elején van akkor pl. azt nem partíciónálom meg és kész, a vinyó többi része használható.

    Köszi a segítséget előre is.

    Üdv
    Csontikka

  • gadol

    csendes tag

    válasz hdsentinel #734 üzenetére

    Szia!
    Fent van újra a Win. Egy új 40-es Maxtorra tettem, ez tuti hibátlan (egyelőre).
    A 80-as ATA lemezt cseréltem 40-es re. Ez utóbbi a második lemez. A harmadik és negyedik helyen a két SATA lemez van. A helyzet azomban nem változott. A jelenlegi 4. lemez a ''kritikus''. Hirtelen több diagnosztikai programot is kipróbáltam: Everest, SpeedFan, ActiveSmart. Az utóbbi kettő nem érzékeli a negyedik vinyómat. Az Everest érzékelője se, így e három progi nem mutatja se a hőmérsékletét, se a többi S.M.A.R.T adatot. Pedig az Everestben a háttértárolók közt ott van, mutatja a partíciót ill. ugyanazon adatokat mint a többinél.
    Ezután feltettem a Hard Disk Sentinel -t. S láss csodát, ott virít a negyedik vinyóm is, kiolvassa az összes adatát. Szuper! Most már csak értékelni kellene, de mindenekelőtt nagyon szeretném tudni, hogy a másik három progi miért nem látja ezt a lemezt?
    S lenne mégegy kérdésem, mit takar konkrétan a ''Kondíció''? A két SATA-s vinyónál ez a teljes bemelegedés után 91-93, 40-es Samsungnál 99 míg a Maxtornál 100.
    Ide másolom a riportot. Sajna, ez bizony kicsit hosszú mert ugye 4db merevlemez....

    Merevlemez Õrszem 1.32

    (unregistered version)



    Operating System Information:

    Name . . . . . . : Microsoft Windows XP Professional

    Service Pack . . : Szervizcsomag 2

    Version . . . . : 5.1

    System Directory : C:\WINDOWS\system32



    Hard Disk Information:

    4 drive(s) detected



    Last Detection Errors:

    NONE

    NONE

    NONE

    NONE



    Drive 0: Maxtor 6K040L0

    Serial number . . . . : K12QAKYG

    Revision . . . . . . : NAR61HA0

    Size . . . . . . . . : 38 GB

    Temperature . . . . . : 29

    Max. Temperature . . : 30

    S.M.A.R.T. Parameters :

    3 Spin Up Time 63 220 220 000000002B92 0027 P H OK

    4 Start/Stop Count 0 253 253 000000000084 0032 OK (Mindig rendben)

    5 Reallocated Sectors Count 63 253 253 000000000000 0033 H OK

    6 Read Channel Margin 100 253 253 000000000000 0001 H OK

    7 Seek Error Rate 0 253 252 000000000000 000A OK (Mindig rendben)

    8 Seek Time Performance 187 248 232 00000000DF48 0027 P H OK

    9 Power-On Time Count 0 251 251 00000000F0D0 0032 OK (Mindig rendben)

    10 Spin Retry Count 157 253 252 000000000000 002B H OK

    11 Drive Calibration Retry Count 223 253 252 000000000000 002B H OK

    12 Drive Power Cycle Count 0 253 253 000000000092 0032 OK (Mindig rendben)

    192 Vendor-specific 0 253 253 000000000077 0032 OK (Mindig rendben)

    193 Load/Unload Cycle Count 0 253 253 000000000293 0032 OK (Mindig rendben)

    194 HDD Temperature 0 253 253 00000000001D 0032 OK (Mindig rendben)

    195 Hardware ECC Recovered 0 253 252 0000000027BF 000A OK (Mindig rendben)

    196 Reallocation Event Count 0 253 253 000000000000 0008 OK (Mindig rendben)

    197 Current Pending Sector Count 0 253 253 000000000000 0008 OK (Mindig rendben)

    198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 253 253 000000000000 0008 OK (Mindig rendben)

    199 Ultra ATA CRC Error Count 0 199 199 000000000000 0008 OK (Mindig rendben)

    200 Write Error Rate 0 253 252 000000000000 000A OK (Mindig rendben)

    201 Soft Read Error Rate 0 253 252 00000000000F 000A OK (Mindig rendben)

    202 Vendor-specific 0 253 252 000000000000 000A OK (Mindig rendben)

    203 Vendor-specific 180 253 252 000000000002 000B H OK

    204 Vendor-specific 0 253 252 000000000000 000A OK (Mindig rendben)

    205 Vendor-specific 0 253 252 000000000000 000A OK (Mindig rendben)

    207 Vendor-specific 0 253 252 000000000000 002A OK (Mindig rendben)

    208 Vendor-specific 0 253 252 000000000000 002A OK (Mindig rendben)

    209 Vendor-specific 0 188 187 000000000000 0024 P OK (Mindig rendben)

    99 Vendor-specific 0 253 253 000000000000 0004 P OK (Mindig rendben)

    100 Vendor-specific 0 253 253 000000000000 0004 P OK (Mindig rendben)

    101 Vendor-specific 0 253 253 000000000000 0004 P OK (Mindig rendben)

    Disk Performance . . : 100 %

    Disk Fitness . . . . : 100 %

    Raw information:

    0000 40 00 FF 3F 37 C8 10 00 00 00 00 00 3F 00 00 00 @..?7.......?...

    0010 00 00 00 00 4B 31 32 51 41 4B 59 47 20 20 20 20 ....K12QAKYG

    0020 20 20 20 20 20 20 20 20 03 00 00 10 39 00 4E 41 ....9.NA

    0030 52 36 31 48 41 30 4D 61 78 74 6F 72 20 36 4B 30 R61HA0Maxtor 6K0

    0040 34 30 4C 30 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 40L0

    0050 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 10 80 ..

    0060 00 00 00 2F 00 40 00 02 00 00 07 00 FF 3F 10 00 .../.@.......?..

    0070 3F 00 10 FC FB 00 10 01 80 2D C9 04 00 00 07 00 ?........-......

    0080 03 00 78 00 78 00 78 00 78 00 00 00 00 00 00 00 ..x.x.x.x.......

    0090 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00A0 FE 00 1E 00 6B 7C 09 7B 03 40 69 7C 01 3A 03 40 ....k|.{.@i|.:.@

    00B0 7F 20 00 00 00 00 00 00 FE FF 3B 60 FE C0 00 00  ........;`....

    00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0100 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0110 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0120 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 01 00 00 00 ................

    0130 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0140 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0150 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0160 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0170 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0180 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0190 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 A5 F6 ................



    Drive 1: SAMSUNG SP0411N

    Serial number . . . . : S01JJ30YC21930

    Revision . . . . . . : TW100-13

    Size . . . . . . . . : 37 GB

    Temperature . . . . . : 21

    Max. Temperature . . : 21

    S.M.A.R.T. Parameters :

    1 Raw Read Error Rate 51 100 100 000000000000 000F P H OK

    3 Spin Up Time 25 100 100 000000001380 0007 P H OK

    4 Start/Stop Count 0 100 100 000000000109 0032 OK (Mindig rendben)

    5 Reallocated Sectors Count 11 100 100 000000000000 0033 H OK

    7 Seek Error Rate 51 100 100 000000000000 000F P H OK

    8 Seek Time Performance 15 100 100 000000000000 0025 P H OK

    9 Power-On Time Count 0 100 100 00000001C270 0032 OK (Mindig rendben)

    10 Spin Retry Count 51 100 100 000000000000 0033 H OK

    11 Drive Calibration Retry Count 0 100 100 000000000000 0012 OK (Mindig rendben)

    12 Drive Power Cycle Count 0 100 100 000000000093 0032 OK (Mindig rendben)

    194 HDD Temperature 0 175 121 000000000015 0022 OK (Mindig rendben)

    195 Hardware ECC Recovered 0 100 100 0000000002EB 001A OK (Mindig rendben)

    196 Reallocation Event Count 0 100 100 000000000000 0032 OK (Mindig rendben)

    197 Current Pending Sector Count 0 100 100 000000000000 0012 OK (Mindig rendben)

    198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 100 000000000000 0030 OK (Mindig rendben)

    199 Ultra ATA CRC Error Count 0 200 200 000000000000 003E P OK (Mindig rendben)

    200 Write Error Rate 51 100 100 000000000000 000A OK

    201 Soft Read Error Rate 51 100 100 000000000000 000A OK

    Disk Performance . . : 100 %

    Disk Fitness . . . . : 99 %

    Raw information:

    0000 5A 04 FF 3F 37 C8 10 00 56 88 2A 02 3F 00 FF FF Z..?7...V.*.?...

    0010 00 00 00 00 53 30 31 4A 4A 33 30 59 43 32 31 39 ....S01JJ30YC219

    0020 33 30 20 20 20 20 20 20 03 00 00 10 04 00 54 57 30 ......TW

    0030 31 30 30 2D 31 33 53 41 4D 53 55 4E 47 20 53 50 100-13SAMSUNG SP

    0040 30 34 31 31 4E 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 0411N

    0050 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 10 80 ..

    0060 00 00 00 2F 00 40 00 02 00 02 07 00 FF 3F 10 00 .../.@.......?..

    0070 3F 00 10 FC FB 00 10 01 A0 E4 A9 04 00 00 07 00 ?...............

    0080 03 00 78 00 78 00 F0 00 78 00 00 00 00 00 00 00 ..x.x...x.......

    0090 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00A0 FE 00 1E 00 6B 34 01 7F 03 40 69 3C 01 7E 03 40 ....k4..@i<.~.@

    00B0 3F 20 08 00 08 00 00 00 FE FF 00 6B FE FE 00 00 ? .........k....

    00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 A0 E4 A9 04 00 00 00 00 ................

    00D0 00 00 00 00 00 00 00 00 F0 50 00 00 00 00 00 00 .........P......

    00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0100 21 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 !...............

    0110 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0120 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0130 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0140 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0150 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0160 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0170 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0180 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0190 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 A5 DE ................



    Drive 2: SAMSUNG SP0812C

    Serial number . . . . : S01UJ10Y387865

    Revision . . . . . . : SU100-34

    Size . . . . . . . . : 74 GB

    Temperature . . . . . : 32

    Max. Temperature . . : 32

    S.M.A.R.T. Parameters :

    1 Raw Read Error Rate 51 100 100 000000000000 000F P H OK

    3 Spin Up Time 25 100 100 000000001040 0007 P H OK

    4 Start/Stop Count 0 100 100 00000000021C 0032 OK (Mindig rendben)

    5 Reallocated Sectors Count 11 100 100 000000000000 0033 H OK

    7 Seek Error Rate 51 100 100 000000000000 000F P H OK

    8 Seek Time Performance 15 100 100 000000000000 0025 P H OK

    9 Power-On Time Count 0 100 100 00000001E6C2 0032 OK (Mindig rendben)

    10 Spin Retry Count 51 100 100 000000000000 0033 H OK

    11 Drive Calibration Retry Count 0 100 100 000000000017 0012 OK (Mindig rendben)

    12 Drive Power Cycle Count 0 100 100 0000000001C7 0032 OK (Mindig rendben)

    194 HDD Temperature 0 142 88 000000000020 0022 OK (Mindig rendben)

    195 Hardware ECC Recovered 0 100 100 000000000736 001A OK (Mindig rendben)

    196 Reallocation Event Count 0 100 100 000000000000 0032 OK (Mindig rendben)

    197 Current Pending Sector Count 0 100 100 000000000000 0012 OK (Mindig rendben)

    198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 100 000000000000 0030 OK (Mindig rendben)

    199 Ultra ATA CRC Error Count 0 200 200 000000000002 003E P OK (Mindig rendben)

    200 Write Error Rate 51 100 100 000000000000 000A OK

    201 Soft Read Error Rate 51 100 100 000000000000 000A OK

    Disk Performance . . : 100 %

    Disk Fitness . . . . : 99 %

    Raw information:

    0000 5A 04 FF 3F 37 C8 10 00 56 88 2A 02 3F 00 FF FF Z..?7...V.*.?...

    0010 00 00 00 00 53 30 31 55 4A 31 30 59 33 38 37 38 ....S01UJ10Y3878

    0020 36 35 20 20 20 20 20 20 03 00 00 40 04 00 53 55 65 ...@..SU

    0030 31 30 30 2D 33 34 53 41 4D 53 55 4E 47 20 53 50 100-34SAMSUNG SP

    0040 30 38 31 32 43 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 0812C

    0050 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 10 80 ..

    0060 00 00 00 2F 00 40 00 02 00 02 07 00 FF 3F 10 00 .../.@.......?..

    0070 3F 00 10 FC FB 00 10 01 B0 F8 50 09 00 00 07 00 ?.........P.....

    0080 03 00 78 00 78 00 78 00 78 00 00 00 00 00 00 00 ..x.x.x.x.......

    0090 00 00 00 00 00 00 00 00 02 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00A0 FE 00 1E 00 6B 34 01 7F 03 40 69 3C 01 3C 03 40 ....k4..@i<.<.@

    00B0 FF 20 0E 00 0E 00 00 00 FE FF 00 00 00 FE 00 00 . ..............

    00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 B0 F8 50 09 00 00 00 00 ..........P.....

    00D0 00 00 00 00 00 00 00 00 F0 50 00 00 00 00 00 00 .........P......

    00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0100 21 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 !...............

    0110 00 00 00 00 00 00 00 00 FF FF 00 04 00 17 00 00 ................

    0120 00 00 00 9A 00 03 00 24 00 00 00 00 00 00 00 00 .......$........

    0130 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0140 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0150 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0160 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0170 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0180 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0190 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 A5 83 ................



    Drive 3: SAMSUNG SP0812C

    Serial number . . . . : S01UJ10Y387865

    Revision . . . . . . : SU100-34

    Size . . . . . . . . : 74 GB

    Temperature . . . . . : 32

    Max. Temperature . . : 32

    S.M.A.R.T. Parameters :

    1 Raw Read Error Rate 51 100 100 000000000000 000F P H OK

    3 Spin Up Time 25 100 100 000000001040 0007 P H OK

    4 Start/Stop Count 0 100 100 00000000021C 0032 OK (Mindig rendben)

    5 Reallocated Sectors Count 11 100 100 000000000000 0033 H OK

    7 Seek Error Rate 51 100 100 000000000000 000F P H OK

    8 Seek Time Performance 15 100 100 000000000000 0025 P H OK

    9 Power-On Time Count 0 100 100 00000001E6C2 0032 OK (Mindig rendben)

    10 Spin Retry Count 51 100 100 000000000000 0033 H OK

    11 Drive Calibration Retry Count 0 100 100 000000000017 0012 OK (Mindig rendben)

    12 Drive Power Cycle Count 0 100 100 0000000001C7 0032 OK (Mindig rendben)

    194 HDD Temperature 0 142 88 000000000020 0022 OK (Mindig rendben)

    195 Hardware ECC Recovered 0 100 100 000000000736 001A OK (Mindig rendben)

    196 Reallocation Event Count 0 100 100 000000000000 0032 OK (Mindig rendben)

    197 Current Pending Sector Count 0 100 100 000000000000 0012 OK (Mindig rendben)

    198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 100 000000000000 0030 OK (Mindig rendben)

    199 Ultra ATA CRC Error Count 0 200 200 000000000002 003E P OK (Mindig rendben)

    200 Write Error Rate 51 100 100 000000000000 000A OK

    201 Soft Read Error Rate 51 100 100 000000000000 000A OK

    Disk Performance . . : 100 %

    Disk Fitness . . . . : 99 %

    Raw information:

    0000 5A 04 FF 3F 37 C8 10 00 56 88 2A 02 3F 00 FF FF Z..?7...V.*.?...

    0010 00 00 00 00 53 30 31 55 4A 31 30 59 33 38 37 38 ....S01UJ10Y3878

    0020 36 35 20 20 20 20 20 20 03 00 00 40 04 00 53 55 65 ...@..SU

    0030 31 30 30 2D 33 34 53 41 4D 53 55 4E 47 20 53 50 100-34SAMSUNG SP

    0040 30 38 31 32 43 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 0812C

    0050 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 10 80 ..

    0060 00 00 00 2F 00 40 00 02 00 02 07 00 FF 3F 10 00 .../.@.......?..

    0070 3F 00 10 FC FB 00 10 01 B0 F8 50 09 00 00 07 00 ?.........P.....

    0080 03 00 78 00 78 00 78 00 78 00 00 00 00 00 00 00 ..x.x.x.x.......

    0090 00 00 00 00 00 00 00 00 02 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00A0 FE 00 1E 00 6B 34 01 7F 03 40 69 3C 01 3C 03 40 ....k4..@i<.<.@

    00B0 FF 20 0E 00 0E 00 00 00 FE FF 00 00 00 FE 00 00 . ..............

    00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 B0 F8 50 09 00 00 00 00 ..........P.....

    00D0 00 00 00 00 00 00 00 00 F0 50 00 00 00 00 00 00 .........P......

    00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0100 21 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 !...............

    0110 00 00 00 00 00 00 00 00 FF FF 00 04 00 17 00 00 ................

    0120 00 00 00 9A 00 03 00 24 00 00 00 00 00 00 00 00 .......$........

    0130 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0140 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0150 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0160 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0170 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0180 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    0190 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

    01F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 A5 83 ................





    Partition Information:

    0 C:

    1 Z:

    2 E:

    3



    Performance Information:

    2 E:

    3

    0 C:

    1 Z:

    _Total



    Disk Information Reported By Operating System:

    Name . . . . . . : \\.\PHYSICALDRIVE0

    Description . . : Lemezmeghajtó

    Index . . . . . : 0

    Interface Type . : IDE

    Manufacturer . . : (Szabványos lemezmeghajtó)

    Media Type . . . : Fixed hard disk media

    Model . . . . . : Maxtor 6K040L0

    Partitions . . . : 2

    PNPDeviceID . . : IDE\DISKMAXTOR_6K040L0__________________________NAR61HA0\314B51324B414759202020202020202020202020

    SCSI Bus . . . . : 0

    SCSI Logical Unit: 0

    SCSI Port . . . : 0

    SCSI Target ID . : 0

    Size . . . . . . : 41109949440

    Status . . . . . : OK



    Name . . . . . . : \\.\PHYSICALDRIVE1

    Description . . : Lemezmeghajtó

    Index . . . . . : 1

    Interface Type . : IDE

    Manufacturer . . : (Szabványos lemezmeghajtó)

    Media Type . . . : Fixed hard disk media

    Model . . . . . : SAMSUNG SP0411N

    Partitions . . . : 1

    PNPDeviceID . . : IDE\DISKSAMSUNG_SP0411N_________________________TW100-13\30534A31334A5930324339313033202020202020

    SCSI Bus . . . . : 0

    SCSI Logical Unit: 0

    SCSI Port . . . : 0

    SCSI Target ID . : 1

    Size . . . . . . : 40057113600

    Status . . . . . : OK



    Name . . . . . . : \\.\PHYSICALDRIVE2

    Description . . : Lemezmeghajtó

    Index . . . . . : 2

    Interface Type . : SCSI

    Manufacturer . . : (Szabványos lemezmeghajtó)

    Media Type . . . : Fixed hard disk media

    Model . . . . . : SAMSUNG SP0812C SCSI Disk Device

    Partitions . . . : 4

    PNPDeviceID . . : SCSI\DISK&VEN_SAMSUNG&PROD_SP0812C&REV_SU10\5&82F5F2C&0&000

    SCSI Bus . . . . : 0

    SCSI Logical Unit: 0

    SCSI Port . . . : 2

    SCSI Target ID . : 0

    Size . . . . . . : 80023749120

    Status . . . . . : OK



    Name . . . . . . : \\.\PHYSICALDRIVE3

    Description . . : Lemezmeghajtó

    Index . . . . . : 3

    Interface Type . : SCSI

    Manufacturer . . : (Szabványos lemezmeghajtó)

    Media Type . . . : Fixed hard disk media

    Model . . . . . : SAMSUNG SP0812C SCSI Disk Device

    Partitions . . . : 1

    PNPDeviceID . . : SCSI\DISK&VEN_SAMSUNG&PROD_SP0812C&REV_SU10\5&82F5F2C&0&100

    SCSI Bus . . . . : 1

    SCSI Logical Unit: 0

    SCSI Port . . . : 2

    SCSI Target ID . : 0

    Size . . . . . . : 80056650240

    Status . . . . . : OK





    Motherboard:

    Name . . . . . . : NF7-S/NF7 (nVidia-nForce2)

    Manufacturer . . : http://www.abit.com.tw/

    Serial Number . :





    Failure Prediction Status:

    Name . . . . . . : SCSI\Disk&Ven_SAMSUNG&Prod_SP0812C&Rev_SU10\5&82f5f2c&0&000_0

    Enabled . . . . : True

    Failure Predicted: False

    Status . . . . . : 0



    Name . . . . . . : SCSI\Disk&Ven_SAMSUNG&Prod_SP0812C&Rev_SU10\5&82f5f2c&0&100_0

    Enabled . . . . : True

    Failure Predicted: False

    Status . . . . . : 0



    Name . . . . . . : IDE\DiskMaxtor_6K040L0__________________________NAR61HA0\314b51324b414759202020202020202020202020_0

    Enabled . . . . : True

    Failure Predicted: False

    Status . . . . . : 0



    Name . . . . . . : IDE\DiskSAMSUNG_SP0411N_________________________TW100-13\30534a31334a5930324339313033202020202020_0

    Enabled . . . . : True

    Failure Predicted: False

    Status . . . . . : 0



    Failure Prediction Data:

    Name . . . . . . : SCSI\Disk&Ven_SAMSUNG&Prod_SP0812C&Rev_SU10\5&82f5f2c&0&000_0

    Enabled . . . . : True

    Data Length . . : 512

    Data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



    Name . . . . . . : SCSI\Disk&Ven_SAMSUNG&Prod_SP0812C&Rev_SU10\5&82f5f2c&0&100_0

    Enabled . . . . : True

    Data Length . . : 512

    Data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



    Name . . . . . . : IDE\DiskMaxtor_6K040L0__________________________NAR61HA0\314b51324b414759202020202020202020202020_0

    Enabled . . . . : True

    Data Length . . : 512

    Data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



    Name . . . . . . : IDE\DiskSAMSUNG_SP0411N_________________________TW100-13\30534a31334a5930324339313033202020202020_0

    Enabled . . . . : True

    Data Length . . : 512

    Data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



    Failure Prediction Thresholds:

    Name . . . . . . : SCSI\Disk&Ven_SAMSUNG&Prod_SP0812C&Rev_SU10\5&82f5f2c&0&000_0

    Enabled . . . . : True

    Data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



    Name . . . . . . : SCSI\Disk&Ven_SAMSUNG&Prod_SP0812C&Rev_SU10\5&82f5f2c&0&100_0

    Enabled . . . . : True

    Data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



    Name . . . . . . : IDE\DiskMaxtor_6K040L0__________________________NAR61HA0\314b51324b414759202020202020202020202020_0

    Enabled . . . . : True

    Data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



    Name . . . . . . : IDE\DiskSAMSUNG_SP0411N_________________________TW100-13\30534a31334a5930324339313033202020202020_0

    Enabled . . . . : True

    Data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



    gadol

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Csontikka #735 üzenetére

    Szia !

    Igen, a merevlemezen túl sok hibás szektor található. Egészen pontosan annyi, amennyit az adat mezőben látható (az hexa érték, azaz 4480 db hibás szektor van a lemezen).

    A S.M.A.R.T. természetesen korábban szól, még az előtt, hogy a tartalék terület teljesen betellne, mivel az adatmentés során is még eshetnek ki hibás szektorok.

    A HDD regenerator nevű programot nem ismerem. Én úgy tudom, ami hibás szektor áthelyezésre került, az már nem használható újra, mivel a merevlemez minden írási és olvasási műveletet a tartalék területre irányít, ami a kérdéses szektorra irányul.

    Ha van időd és nem nagy kérés, megtennéd, hogy küldesz egy riportot a HDD regenerator előtti és utáni állapotról? Így meg tudnám vizsgálni, hogy pontosan mi is történik, valóban csökken-e hibás szektorok száma.

    Elméletileg ha a program valami nem szabványos (gyártó-specifikus) trükköt használ és el tudja érni a valódi hibás szektort, akkor meg tudná tenni, hogy kijelzi ezeknek a szektoroknak a pozícióját (egyébként a szektorok helyének kijelzésére van esély, ezzel kapcsolatban próbálkozok, ha sikerül ilyen irányú fejlesztést véghezvinni, a Sentinelbe mindenképpen be fog kerülni).

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz gadol #736 üzenetére

    Szia !

    Szuper, köszi az infót és a riportot :C
    Az utóbbi két verzióban sokat javítottam a kompatibilitáson. Azt nem tudom, a többi program miért nem látja a lemez információkat, talán a készítőjüknek van ötletük...

    Ahogy látom, a lemezek állapota tökéletes, nem látok problémát. A 99%-os kondíciót a lemez természetes életkora adja (1%-ot csökkent az állapot).
    A pár %-os ingadozást elképzelhető, hogy időszakos írási/olvasási hiba okozza (?)
    Ha lemegy 93-94 környékére, kérlek küldj egy újabb riportot, abból kiderül.
    Kérlek, inkább e-mailben vagy privátban küldd, nem muszáj a fórumra kitenni :)

    Ha érdekel részletesen, hogyan kerül a kondíció kiszámításra, kérlek nézd meg a program honlapján a magyar zászlóra kattintás után a GY.I.K. oldalt!

    Vagy kattints ide:

    [link]

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • cufa

    csendes tag

    Sziasztok,

    segítséget szeretnék kérni. Van egy őrült nagy problémám már napok óta. A SMART-ot nem látja egyik monitoring programom sem (pl EVEREST Home Edition, SpeedFan, HDD Health). Korábban minden megvolt nem is volt probléma. Aztán egyszer csak ''unexpected error'' a Spywareblaster-nél, de ezt a Visual Basic újra telepitésével megoldottam. Eltünt a hageszközöm is, pedig az eszközkezelőben ott figyel, viszont a Hangok és audió eszközöknél meg már semmi. Tudna valaki segíteni. Már ezeregy dolgot végignéztem. Előre is hálás köszönet. :(( :(( :((

  • liksoft

    nagyúr

    válasz cufa #739 üzenetére

    Nálad nem egy gond jelentkezett egyszerre. Ez nem SMART, hanem rendszer probléma. Lehet, hogy elég a driverek újratelepítése, de lehet, hogy célszerű lenne a rendszert újratenni. Előtte az adatok mentése célszerű. Vigyázat, a rendszerkönyvtárakat az install újra kreálja, így azok tartalma mentés nélkül könnyen elveszhet! (Pl: Dok & sett.)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • cufa

    csendes tag

    válasz liksoft #740 üzenetére

    Köszi,

    az újratelepítés nélkül nincs valami hathatós ötleted? Minden működik (pl 3D mark simán lemegy, minden alkalmazás is jó csak a fentebb emlitettek nem). Sok mindent kellene újra rakni. Egyébként egy reinstall (XP) nem lenne elég, ami csak frissítene? (vagy csak az XP SP2 elegendő lenne?)

    köszi előre is.

  • liksoft

    nagyúr

    válasz cufa #741 üzenetére

    Lehet, hogy elég a driverek újratelepítése, de lehet, hogy célszerű lenne a rendszert újratenni.

    Tehát nem egyértelmű telepítésről beszéltem. Valamint ma már az SP2 alapkövetelmény, azért nem is kérdeztem rá, hogy az van-e.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • cufa

    csendes tag

    válasz liksoft #742 üzenetére

    Szia,

    köszi, természetesen SP2 volt, meg van is a gépemen. A kérdésem csak az volna, hogy elegendő-e az SP2 reinstallja?
    Egyébként gyanítom, hogy valami SCSI - ATA keveredésről van szó. Ugyanis, nekem ATA (IDE csatl) eszközeim vannak, még is minden ''átirodott'' SCSI-re. Magyarán az eszközkezelőben a vigyomnál megjelent, hogy SCSI device, sőt a DVD rAM és iró-nál is. Na ez mi???
    köszi mégegyszer

  • liksoft

    nagyúr

    válasz cufa #743 üzenetére

    Valószínűleg új driver került fel a controllerre. Van olyan amikor ugyanaz a controller tud RAID-et is, és ilyenkor másik driver kellhet normál és másik RAID üzemmódhoz. Történhetett ilyen keveredés is.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • escie

    őstag

    ha jól látom, ez ilyen smart-topic, ha nem akkor irányítsatok át, légyszi...

    ma reggel bekapcsoláskor nem boot-olt a gépem, hard disk error-ra hivatkozva, íme a smart adatok:
    [link]

    beraktam egy másik gépbe, az adatokat lementettem, de nem tudom, a továbbiakban mi legyen a drive sorsa.

    nos?

    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz escie #745 üzenetére

    Szia!

    Jó helyen jársz. Sentinel majd keddtől, addig megpróbálok segíteni. Nekem nem túl szimpatikus a riport. Nem várható, hogy hosszú életű lesz. Ha tudod, akkor hurcolászós winyónak használd. Viszont vigyázz arra, hogy az eredeti helyen is meglegyen a rámásolt anyag. Így ha végképp tönkremegy, bosszússágot igen, de adatvesztést nem okozott. Amennyiben már az indításon kívül (BIOS figyelmeztetés után) is dadog, akkor felejtős. Nagy valószínűséggel elhasználódás (fej - felület) gondja lehet.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • escie

    őstag

    válasz liksoft #746 üzenetére

    bebootlni nem tud, egyébként másik gépbe betettem, és gond nélkül adatot mentettem róla, semmi probléma nem volt, sebesség is megvolt.

    ezt a hibaüzenetet adja a bootmanagerem (grub), alatta a ''fordítása''. a lényeget aláhúztam.:

    Hard Disk Error
    The stage2 or stage1.5 is being read from a hard disk, and the attempt to determine the size and geometry of the hard disk failed.

    a POST alatt nem ír hibát, pedig próbáltam már vacak vinyóval, és kiírta a smart adatokra hivatkozva, hogy rossz a drive. most semmi ilyesmi, hanem bootmanagerem-nek törik bele a bicskája.
    jó régi drive már, nagyon szerettem, halk, gyors, meg minden, és még élete végén is ily
    kegyes, hogy hagjya lementeni az adataim.
    igazából nem kellene meglepődni, nem is tudom hány évet ment, de nagyon sokat. az üzemideje is elég sok már. nem lenne csoda, ha szépen lassan eltávozna közülünk. :(

    I'm back, baby!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz escie #747 üzenetére

    Igen, szépen lassan megöregedett. Érdekes, hogy nem is az öregedés miatt van hibád, hanem a BIOS rossz detektje vagy beállítása miatt. Ugyanis a hibaüzenet ''the size and geometry of the hard disk failed'' azt mondja nekem, hogy a fejszám nem azonos a partíciós tábla és a BIOS bejegyzésében. Normal / large / lba beállítás körül kéne keresni a gondot.

    A SMART viszont azt mondja, elöregedett. Ezért írtam, fontos pótolhatatlan anyagot tartani rajta nem célszerű. Viszont Seagate. Ha öreg is, de jó gazdája volt, meghálálja. Vagyis ha rendes tápot kapott, nem volt túlhúzva, tisztességesen kapott levegőt (hűtés), akkor általában előbb szól, azután hal meg. (Ha a SMART be van kapcsolva.) Az adatok az esetek többségében lementhetőek róla. Nem tudom miért, de ez nekem többet jelent a másik gyártó kicsit nagyobb, kicsit gyorsabb de azonnal meghalni tudó darabjához képest.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • vati

    senior tag

    Mellékelem egy nem túl idős (másfél éves) Seagate vinyó riportját, amit nem sikerült teljesen értelmeznem: Három mezőben igen nagy számot látok, ami működés közben sűrűn és gyorsan növekszik, pedig azt gondolnám, itt nulla közeli és ritkán változó számnak kellene lennie. Közben a performance-ra, fittness-re konzekvensen 100%ot ír ki a program. Normálisak ezek az értékek?

    Tudom, hogy sok a 47 fok, csak most költözhet a vinyó hűsebb otthonba:) ...ha még nem késő. Instabilitást nem tapasztaltam.

    Drive 1: ST3160023A
    Serial number . . . . : 3JS48TXR
    Revision . . . . . . : 8.01
    Size . . . . . . . . : 149 GB
    Temperature . . . . . : 47
    Max. Temperature . . : 47
    S.M.A.R.T. Parameters :
    1 Raw Read Error Rate 6 62 54 00000C7EE4CB 000F P H OK
    3 Spin Up Time 0 96 96 000000000000 0003 H OK (Mindig rendben)
    4 Start/Stop Count 20 100 100 0000000001D7 0032 OK
    5 Reallocated Sectors Count 36 100 100 000000000000 0033 H OK
    7 Seek Error Rate 30 83 60 00000D731E0E 000F P H OK
    9 Power-On Time Count 0 96 96 000000000F00 0032 OK (Mindig rendben)
    10 Spin Retry Count 97 100 100 000000000000 0013 H OK
    12 Drive Power Cycle Count 20 100 100 0000000002FD 0032 OK
    194 HDD Temperature 0 47 57 00000000002F 0022 OK (Mindig rendben)
    195 Hardware ECC Recovered 0 62 53 00000C7EE4CB 001A OK (Mindig rendben)
    197 Current Pending Sector Count 0 100 100 000000000000 0012 OK (Mindig rendben)
    198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 100 000000000000 0010 OK (Mindig rendben)
    199 Ultra ATA CRC Error Count 0 200 200 000000000000 003E P OK (Mindig rendben)
    200 Write Error Rate 0 100 253 000000000000 0000 OK (Mindig rendben)
    202 Vendor-specific 0 100 253 000000000000 0032 OK (Mindig rendben)
    Disk Performance . . : 100 %
    Disk Fitness . . . . : 100 %

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • VargaI

    senior tag

    hali
    a hdsentinel sem látja a samsung sp2504c vinyómat rendesen (everest meg speedfan sem :O), nem tud semmi infót mondani (se smart, se hőmérséklet) csak azt hogy van :(, mitől lehet? :F

    Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

Új hozzászólás Aktív témák