Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    válasz nozs23 #5 üzenetére

    +1, pontosan így vagyok vele én is.

    Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, hogy a tech-re fogékony közösségekben hogyan 'cseng' le ez a kérdés, mert gyanítom, hogy az általános hangulat és az esetet tárgyaló cikkek tónusa kapcsán simán lehet, hogy az ipar hozzáállása is is változik.
    Mert ez ugyan tényleg csak a Hold, amiről fotót lőni az ég világon semmi más célt nem szolgál, minthogy a jobban sikerült képpel gizdulni lehessen instán, slussz.

    De ha az ipar viszonylagos toleranciával fogadja a dolgot, stb, a userek nagyrésze meg csak a vállait vonogatja, hogy hát ez van, de különben is miért fáj ez másnak, ha a végeredmény jobb, akkor miért állna meg a tech a Holdnál? Csak egy apró lépés innen, hogy pl. a fotók témája, vagy a háttér hasonló AI tuningon mehessen át: pl. a Big Ben, az Eiffel torony vagy a One World Observatory, stb. is nem a kameraszenzor analizált adatai, hanem webről szedett, szuperrészletes adatbázis információ alapján kapjon komolyabb automatikus retust (tudom, a Holdnál ez egyszerű(bb) a statikus téma miatt, mindig ugyanazt látjuk, a turisztikai látványosságokat meg millió szögből, oldaláról fényképezik az emberek, de akkor is előbb-utóbb simán megoldjató lesz, amilyen tempóban a terület fejlődik)?
    Ha a végeredmény pedig simán 'jobb kép' lesz összességében, akkor hol itt a gond?

    Extrém esetben az út meg simán vezethet oda 'n' (ahol 'n' > 10) év múlva, hogyha tökéletes kép kell, akkor inkább megkéred Alexát, Google-t, Siri-t, Bixbit, vagy Celiát, hogy kellene egy kép rólad a Taj Mahal előttről a lenyugvó nap sugarainak utolsó ostroma alatt, miközben a kék blúzod fodrai finoman hullámzanak az enyhe szellőben, az arcod pedig éppen csak másfél évven tűnik fiatalabbnak, tekinteted sudárabbnak, mint ami a valóságban, aztán jónapot, a telefon dolgozik egy 10-15 mp-ig, még kamera sem kell hozzá, aztán mehet is a felvétel instára. jobb lesz, mint a soha nem tökéletes körülmények között lőtt valós felvétel lenne AI retus nélkül. ;] :U
    Ez persze nyilván nagyon sarkított, de engem a kezdetektől fogva emiatt az effektus miatt zavart az egész 'computational photography', rímel a dolog arra, hogy, többek között a közösségi média térnyerése miatt gyakorlatilag egyre inkább egy egyre ferdébb tükrön keresztül tekintünk a világra gyakorlatilag minden kapcsán, és azt hisszük, hogy ez jó ettől jobb lesz nekünk.
    Na jó, társadalompszichológiai agymenés off.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák