Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brembo

    tag

    Sziasztok!

    Érdekelne a véleményetek, hogy zenehallgatásra kinek melyik beállítások váltak be leginkább?

    Korábban olvastam, hogy digitális kimenet esetén nem érvényesül a hangkártya jobb minősége, hiszen az alaplapi optikai kimenet is ugyanazt a jelet küldi a hangrendszerre. Viszont azért egy több beállítási lehetőséggel bíró hangkártya esetében a hangkép digitális kimenet használatakor is megpiszkálható. Tudom, nem túl audiofil hozzáállás, de adott esetben az egyes effektek is használhatók. Gondolok itt pl. az X-Fi esetében a Cristalizer funkcióra – tudom, hogy sokak ellenzik, nekem valahogy tetszik. Ezáltal arra célzok, hogy ha ilyen funkciókat is bepipál ez ember, akkor talán digitális kimenet használata mellett is különbséget jelenthet adott esetben egy X-Fi az alaplapi hangkeltőhöz képest. Erről mit gondoltok?

    A beállítások kapcsán főként az érdekelne, hogy ki milyen effektet használ a térhangzásra zenehallgatáskor. Én most vagyok a próbálgatás időszakában egy Z-5500 + X-Fi párossal, és csak kapkodom a fejem, hogy mennyi helyen lehet piszkálni a dolgokat. Van ugye a hangkártyán a Stereo Xpand és Stereo Surround mód, és ez akár kombinálható a Z-5500 különböző effektjeivel. Erre vonatkozóan várok tapasztalatokat, kinek, mi vált be leginkább.

Új hozzászólás Aktív témák