Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz ilyennincs #14579 üzenetére

    "Akkor Bios vagy alaplap szinten rossz valami. Szerintem ne tulajdoníts ennek túl nagy jelentőséget, a lényeg, hogy működjön."

    Nos... az ember nem adja fel... :)

    A BIOS beállítások variálását követően az alaplapi érzékelő felismerte a rákötött ventri-t, így már kijelzi a fordulatot az új ventillátorra is, korrektül. :C

    Ezzel egyúttal választ is kaptam arra a kérdésemre, hogy az újonnan vásárolt SWiF2 1200-as ventri vajon maximális fordulaton forog, vagy sem.

    Jelenleg 474 RPM-el forog. Van tehát tartalék a nyári, meleg időszakokra is.

    Ráadásul a merevlemez hőmérsékletén jó 3-4°C fokot javított így is. (Most már volt időm hosszabban figyelni a hőmérsékletek alakulását.)

    Szóval eddig jónak tűnik. Az 5 év jótállás is pozitívum. Ha figyelembe veszem, hogy 2.000 forint körüli áron megvásárolható, a halk, 12 cm-es ventrik között tényleg "best buy"-nak tűnik.

    Egyébként a CM Elite 335 házam elejét az 5 1/4-es helyeken belül szépen leragasztottam, hátul a kártyahelyeknél szintén, valamint az oldalán lévő szellőző rácsokat is.

    Így a házon belül egy "légfolyosó" alakult ki. Levegő csak alul, a SWiF ventrinél jön be, hátul pedig a tápon, s az alatta lévő 12 cm-es CM ventrin át távozik.

    Nem akarom elkiabálni (KOPP! KOPP! KOPP!), de úgy tűnik egyelőre, hogy jótékony hatással lett a szellőzésre, s a gép belsejének hőmérsékletére.

    Ha minden jól megy, hétfőn a gyári Intel hűtő helyett bekerül a Hyper TX3 a processzorra, ami szintén segítheti a légmozgást.

    Persze a nyár lesz az igazi erőpróba a gép, ill. a szellőzés számára. ;)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák