Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LEDeslegjobb

    csendes tag

    válasz LESSLED #118 üzenetére

    1. uzletben jartam, LED fenycso nem volt. orvendek, ha most mar van, de gondolom csak a pult alatt es elrettenteskent tartjak, hiszen olyan hamar elveszti a fenyet...
    2. nem mondtam, hogy az uveg cso jobb, csak hogy van olyan is.
    3. megneztem a kepeket - nem azonos.
    4. a "keves led" a nevre utalt (less=kevesebb), az eladasi adataikat nem ismerem.
    5. referenciakert a ceghez kellene fordulni - en csak a sajat velemenyemet kepviselem, pontosabban itt mar inkabb azt se, nincs ertelme.

  • brian100

    csendes tag

    válasz LESSLED #118 üzenetére

    Nos, végigolvasgattam, az egész topikot!

    Érdekes vita alakult ki. Én amit vettem izzókat, 87 lm volt ráírva, de máshol láttam ugyanezzel a fényerővel, elvittem összehasonlítani, és arra 160 lm volt írva. Én szerintem nem érdemes a lm értéket nézni. Nekem a cég akitől vettem, azt mondta vigyem ami kell, nézegessem 1-2 hétig otthon, és ha nem tetszik szó nélkül visszaadják a pénzt. Először vettem egy 38 LED 120°-os fényszórásút. Kevés volt a fénye. Remegve mentem és vittem vissza, vajon visszakapom e a pénzem. meglepetésemre az eladó srác rámmosolygott, és kérte a számlát, hogy visszaadhassa apénzem. Nagyon korrekt volt. A pénzt nem kértem vissza, lecseréltem nagyobb fényerejűre.

    Ez egy olyan dolog, amit tesztelni kell magamnak. Az, hogy egy cég tesztelgeti, adatokat ír, nem sokat segít. A 2 év garancia, meg nem hiszem hogy gagyiságot jelent.

    Amúgy ha jól tudom a Kínai azt gyártya le, amit kér az ember. ha gagyit akar olcsón azt kapja, ha minőséget drágán, akkor azt. Én 100%-ban sőt 1000%-ban elégedett vagyok ezzel a céggel, és a korrektségükkel. Talán Magyarországon 20 éve nem találkoztam olyan üzletemberrel, aki azt mondta, hallod, ha nem tetszik visszaadom az árát. Próbáld ki, nézzd, tesztelgessd.

    Az biztos, hogy az üzletem világítását rájuk bízom, pedig ott vagy 200 halogén világít. (ékszer üzlet)

    Amúgy a lm értékeknek utánanéztem:
    50 lm = 10W
    100 lm = 20W
    200 lm = 40W
    300 lm = 50 W
    400 lm = 60W
    Ez persze hagyomány égőre (wolframszálasra) vonatkozik.

    Brian

Új hozzászólás Aktív témák