Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz joysefke #64 üzenetére

    Oké, ezt most elfogadom. :)
    Nem kötekedésképp írtam a korábbiakat sem, egyszerűen amikor kerestem, nem találtam jobbat megfelelő feltételekkel, és érdekel, hogy mi a helyzet azóta.

    Részemről inkább elvi volt a kérdés, mert a lakás már megvan, önerő is volt persze, de hosszú keresgélés után LTP-vel kombináltat kötöttünk. Két LTP-t fizetünk 4 évig, plusz addig kamatot, kezelési költséget az egész kölcsönösszeg után. Ez akkor éri meg ugye, ha a négy év alatt a két LTPre rájövő állami pénz több, mint amennyivel több a kamat és kezelési költség a csökkenő helyett a teljes kölcsönösszegre - nem emlékszem most a pontos számokra, de nálunk azt hiszem, megéri. Főleg, hogy most a nagy árfolyammozgások minket nem érintettek annyira, hiszen az LTP fix összeg, a kamat meg kezelési költség pedig önmagában havonta nem egy hatalmas pénz, így az ingadozás sem volt sok. Négy év múlvára meg hátha lenyugszik már ez a dolog...

    A 4. év végén betörlesztik automatikusan a kölcsönösszegbe az LTPket - de fontos, hogy az LTP csak tőketörlesztésre használható fel, ezért az a talán 3 milliós összeg a tőkét fogja csökkenteni, ez is sokat számít. Utána meg rendes annuitásossá alakul az egész, amit hamar előtörleszt az ember, és kész. :C

    Szerintem a magamfajta no kockázat szemlélettel ez egészen talpraesett megoldás. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák