Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Véreshurka #4355 üzenetére

    Szia!

    Ez eleve egy full alumínium, jó hővezető képességgel rendelkező külső ház, vagyis normál esetben a passzív hűtéses kivitel ellenére sem fog benne extrém módon felmelegedni a merevlemez. Egy 7200 RPM-es HDD ugyan valamivel jobban melegedhet az 5400-as típusoknál, de egy ilyen külső házban normál esetben az előbbi sem fog megfőni. Tehát, hacsak nincsen esetleg valami nyomós oka, akkor eleve nem indokolt és nem is szokás a külső burkolatra házilag lyukakat fúrni. Pláne, hogy az egyben a garancia elvesztésével is járna!

    Egyébként egy 2,5"-os külső merevlemeznél javasolt odafigyelni a megfelelő tápellátásra is! Egy 7200 RPM-es HDD pedig általában ilyen téren is valamivel intenzívebb az 5400-as típusoknál, mármint nagyobb USB-n az energiaigénye.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Véreshurka #4357 üzenetére

    Az a játékkonzoltól, illetve a rajta lévő USB-portok típusától is függ, hogy mennyire képes stabil tápellátást biztosítani egy ilyen eszköznek. Szükség esetén pedig elég bőven az a mellékelt DC dugós USB-tápkábel, vagy egy Y-kábel használata a kiegészítő tápellátáshoz. A gazda hardvertől független tényleges külső tápellátás max. speciális esetekben indokolt egy 2,5"-os külső merevlemeznél. Egy korábbi hozzászólásban egyébként volt róla szó, hogy az utóbbi esetben milyen jellemzőkre célszerű odafigyelni a külső tápadapternél.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Véreshurka #5264 üzenetére

    Itt a gond valószínűleg a natív SATA / M.2 PCIe vs. USB csatlakozás lehet, ahol bár USB-n az általános meghajtókezelés + akár pl. UNMAP (TRIM), valamint Linux alatt dd és társai módszerek működése oké szokott lenni, ellenben nem feltétlen működnek az egyes speciális utasítások, lásd pl. a standard ATA / NVMe Secure Erase, amit általánosan az előbbi csatlakozási formáknál javasolt elvégezni. A másik topikban említetted, hogy Linuxon a linkelt módszert szoktad használni Secure Erase-hez, de az gondolom a PC-be téve helyi/belső csatlakozásnál volt, nem külső meghajtóként USB-n. Illetve ha berakod a PC-be az NVMe SSD-t és ott helyi/belső csatlakozásnál működik amit akarsz, ellenben USB-n nem, akkor az USB-s csatlakozás lehet a gond, ennyi. Meg ez esetben akkor hiába veszel másik USB-s külső házat, jó eséllyel annál sem fog működni.

    TRIM, illetve USB-n UNMAP parancs SATA SSD-knél van, ellenben NVMe SSD-knél beépített a Dataset Management deallocate parancsa formájában, amiről nem olyan régen volt szó az egyik SSD topikban, meg hogy ilyen alapon USB-s csatlakozásnál is működnie kell.

    Egyébként ennél az Ugreen külső háznál NVMe SSD használata esetén működik a SMART? Csak mert a SATA-alapú megoldásokkal ellentétben nem mindegyik szokta támogatni (példa), bár ez a gazda (PC) felől szoftverkörnyezet illetve programverzió, az eszköz (külső ház) felől pedig USB-chip és firmware függvénye is lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák