Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dantez

    csendes tag

    olvasom itt a sok hozzászólást, hát...

    voda: nos, én pirosékhoz szerződtem még júniusban. 1-2 hónapig nem is nagyon volt gond. aztán jött a nappal lassulunk, este gyorsulunk szitu. nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert akkor még csak a voda adott "korlátlan netet", ment oda mindenki, várható volt. kakk bele, folytattam menő pályafutásom. aztán jött az első ászf módosítás, amit én csak a másodikkal egyben tudtam meg, azt is csak pár hete. mondaná a vodaguru, ne a láma. mert a hülye nem olvas se magyar nemzetet, se népszabadságot, meg a még jobban hülye nem azért netezik, hogy a fórumokat bújja, hogy kit hogyan ba..nak át. olvasgattam a vodás fórumot, na, mondom király. bár, akkor még nem volt korlátom. bementem a piros ajtón, érdeklődtem nagytudású eladótól mi ez a korlátozósdi, erre ő közölte, hogy ne fossak, nekem régi szerződésem van, és egyelőre csak a fájlcserélőket figyelik ki korlátügyben. én azelőtt is megvoltam rapidshare-el, meg ftp-vel, gondoltam, akkor minden oké. az egyelőre másnapra le is járt. zúzott is a net vagy 15-20kB/s-al, na bumm. hát, mondom, ha ennyire mindegy... el is kezde a windows installer a bittorrent-et hamar, meg felugrott a dc is.

    pannon: eleged van vodáékból? come on ide hamar! ment is a nép, rá is ba..ott ahogy kell. mert minden ragozás nélkül, a pannon ugyanolyan gennyesen oldja meg, mint a voda. ja, és hogy mindenki tudjon róla, a lekorlátozott sebesség ott is 128kbit/s, a 256kbit/s az csak a "figyelmeztetés"! ezt olyan embertől tudom aki most vizsgázott, mint pannon ügynök. mert pannonéknál nemsokára olyan is lesz, hogy betelózol, kimegy az emberke, megköti veled a szerződést, meg telepíti a modemet is. olyan provident feeling. :D mondjuk a pannon egyel jobb, mert csak időszakosan korlátoz. egyelőre!

    tré mobil: fogalmam sincs, bár nem tartom valószínűnek, hogy ott más lesz.

    általánosságban: aki szélessávot bérel, az nyilván tölteni akar. ha mail, meg chat, meg msn kellene neki, nem 6000-ért tenné ezt, hanem egy sz.r általánydíjas wap-csomagért szerintem. most lényegében kb. 15 gigás csomagban van mindenki, mert ha kigeneráltad a magadét, lebutítanak úgy, hogy éjjel-nappali töltéssel is max. 5 gigád lesz még hónap végéig. :D amúgy én sza.nék bele a korlátba is, ha valami normális butítás lenne. monják azt, hogy na öcsém, sokat nyomod, neked 1Mbit jár. vagy ba...a ló, legyen csak 512kbit/s, de azért ez már tényleg durva, hogy az ember 15-20 percet vár egy sza.os you tube klippre! azt hiszem ez nem rendeltetésszerű. ha nekik csak a mail az, meg a böngészés, akkor szóljanak, elmegyek, keresek egy nyilvános terminált, és lerendezem ott, nem havi 6000-ért kínlódok! ezektől függetlenül én is csak nyelek, mit is tehetnék. átmennék én panniékhoz, de minek? még csak most jött be a "korlátlan" cucc, már nem bírnak velük, mi lesz később?!

    az ilyen duma meg, hogy letöltőhuszár és társai... imádom! szerintem az ilyet írók nagy többsége az a barom, aki megveszi az írt filmeket 500 ft-ért, mert nem ért a letöltőhuszárkodáshoz. csak akkor lesz/van a pofáraesés, mikor az ilyeneket is lebutítják, úgy, hogy még a sza.ros mail-jeit is 1 óra alatt olvassa el. akkor majd nyávoghat, hogy ő nem p2p-zett, és rájön, hogy egy teljesen átlagos felhasználó is ellövi a 10-20 gigát max. 1 hét alatt. aki nem, annak meg minek a szélessáv? wap-ozzon! pont!

  • dantez

    csendes tag

    válasz bzoley #111 üzenetére

    óóó yess :DD mindenkit!
    a lényeg: tök mindegy mit használsz, ne csinálj semmit. voda is így kezte, nézz videót, tv-t, ftp-zz, csak ne p2p-zz. aztán hamar rájöttek, hogy az ftp is simán leveri a 80-100 gigás lécet havonta, most lassítanak.
    erre jönnek propellerék, hogy csak p2p közben lassítanak. ahogy az öreg pistabácsi mondaná: na haggyuk máá'! nincs az a rendszer ami ilyen szinten válogatni tudja az adatforgalmat! ha meg van is, az tuti nem jogtiszta, olyat ők nem használnak/használhatnak! maszlag maszlag hátán. az a lényeg, kapsz kb 3 Mbit/s-os sebességet azért, hogy ne használd. mert, ha használod, ezzel a sebességgel hamar kiesel a kosárból :D

  • dantez

    csendes tag

    hogy ne kelljen találgatnotok [link] kerek-perec le van írva mind a 3 szolgáltató ászf szerinti hozzáállása a sebességekről. egyik királyabb, mint a másik :C

    [ Szerkesztve ]

  • dantez

    csendes tag

    válasz Jamby18 #135 üzenetére

    nem, hajnali 3-kor sem netezhetsz. ha korlátos lettél, tök mindegy ki netezik, ki nem, lassú leszel. és akkor itt azt hiszem nem kérdés a hálózat terhéltségétől függő duma valótlansága

  • dantez

    csendes tag

    válasz Jamby18 #135 üzenetére

    a hálózat max. szélvihar esetén rugalmas, ha kibírja :D

    [ Szerkesztve ]

  • dantez

    csendes tag

    válasz pintyo68 #143 üzenetére

    maga a net (ár/teljesítmény arányosan) 100 ft-ba kerül. a maradék havi 5900 ft-ot azért kell fizetni, mert a modem több színnel is tud villogni :D simán feláras extra :DD

  • dantez

    csendes tag

    válasz zoo8800 #154 üzenetére

    a "nincs p2p és ennyi" nem teljes tájékoztatás. ugyanis nem csak p2p nincs, semmi nincs! gigakorlát, az van. mint anno a jó öreg upc-nél :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák