Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolomon17

    senior tag

    válasz NORBl #882 üzenetére

    Még most hétvégén is nyitva lesznek, de már Nassfeld-en (osztárk-olasz határ kb.) is takony volt a hó 15-16-án, így élménynek nem lesz az igazi :(

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz NORBl #884 üzenetére

    Meg vagyok lepve, mert tegnap jött még levél, hogy most hétvégén lesz verseny :Y Pedig tényleg elég gatya állapotúnak tűnik a placc a kamerán keresztül.

    Milyen szinten vagy, milyen terepre készülsz, mi a fontosabb: a sebesség vagy a stabilitás? Magasság, súly, preferált kötés típus? :) Elég sok minden befolyásolja.

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz NORBl #887 üzenetére

    Moto SI-m volt, az eddigi egyik legkényelmesebb bakancsom (most a K2 ráver, de nagyon más áron vettem és ez utóbbi vadi új). A 25k szerintem is húzós és 15-ért lőttem el a sajátomat. Azt nézd meg nagyon, hogy nem repedezett-e a talp (nem csak lent, keresztben, hanem hosszában, oldalt is!), mert több ismerős panaszkodott, hogy a használt, de dobozban álló Burton-jeik műanyag és gumi része rendre szétmállott.

    Az, hogy nem merev egy bakancs szerintem nem gond, sőt. Hátsó élen nincs jelentősége, mivel a kötés háttámlájának feszülsz neki (ha nagy rés van a cipőd és a támla között, akkor nem jó a dőlésszög), viszont első élen pont egy puhább cipő segít abban, hogy jobban bele tudj guggolni, lejjebb tudd vinni a súlypontod. A merev cipőkben ez nagyobb bravúr, reszponzívabb, de több erőt kell kifejteni.

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz NORBl #886 üzenetére

    Ruha: nem tudom hogy megy jófogáson, de a Decathlon Wedze cuccait meleg szívvel ajánlom. Annyival járhatsz jobban egy használttal, hogy megkapod a "magasabb felszereltségű" kabátot jó áron.

    Nadrágból nem vennék használtat, 10-12e egy Pull&Fit. Board-nál lényegesen fontosabb a nadrág vízállósága, mint sível, főleg az elején sokat ül az ember. A használt cuccoknál gyakori gond, hogy az eladó jó alaposan kimossa - mert valóban tisztán illik eladni - viszont nem használ impregnálós mosószert és bizony az nem használ a vízállóságnak.

    3 centivel vagyok magasabb nálad, de kimondottan nagy lapokkal mentem mindig (160W van most, 162 cm, de sima szélességű volt a korábbi). Kezdésnek én hülye voltam, hogy ekkora lapot vettem, mert bár egyenesben és nagy sebességnél stabil volt, ugyanakkor marha nehezen tudtam befordítani - márpedig kezdőként pont, hogy nem a gyorsaság kellett volna számítson :B

    A magasságod nem indokol 157-8-nál nagyobb deszkát, a súlyod viszont igen. Max. 160-ig mennék fel a helyedben és rocker rendszerű lapot választanék (típusokat lásd itt). A rocker-rel könnyebben tudsz majd fordulni ekkora hosszal is.

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz NORBl #891 üzenetére

    Annyira kevés érdemi információt ír róla az eladó, hogy lutri :) Akár nagyon jó is lehet, de a mérettel még így is szívhatsz, táblázat ide vagy oda.

    Hasonló ár, de hazai bolt, sokféle méret: https://sportszert.hu/Teli_ruhazat_hotaposo/Kesztyu/Starling_Toronto_snowboard_kesztyu_fekete

    Kicsit magasabb ár, de jó minőség, (megint Decathlon, tudom): https://www.decathlon.hu/snowboard-kesztyu-500-as-id_8398840.html

    Az ebay-es egyik előnye, hogy van rajta alul behúzó (vallási kérdés, hogy ki hordja a kabátján kívül és ki az ujján belül a kesztyűt), de pl. nem látom hogy lenne rajta szökésgátló, ami sokat könnyít az ember életén.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz orbano #893 üzenetére

    Magam is hibrid (Völkl Genix 160W Camrock) lapot használok 4-5 éve, 10 évig csúsztam egy 160+-os kutyacsont merevségű camber deszkával. Nem vagyok 180, a súlyom volt 69-től 97 kg-ig minden abban a tíz éves időszakban.

    Röviden: nem volt jó. Bővebben: ha bukkanó volt, elrepített; ha jég volt, akkor úgy belekapott, hogy visszafordított a hegyre, ha akartam carving-gal fordulni, hanem; élváltás megtanulását nagyon nagy mértékben hátráltatta, mind a hossza, mind a camber szerkezete.

    Ami elvitathatatlan: egyenesben és nagy sebességnél stabil volt és amikor már tudtam jól menni, akkor óriási carving kanyarokat lehetett vele kitekerni. Viszont kezdőként egyik sem kellett volna, hogy szempont legyen, csak barom voltam és a sebességre, nem a technikára koncentráltam.

    Amit boardosként és oktatóként azóta megtanultam: nagyjából bármilyen lapon el lehet kezdeni, csak nem érdemes a tanulót megszopatni. Idén Nassfeld-en volt egy srác, 25+ éves, életében először állt boardon. Vett egy használt, méretben megfelelő szettet, camber szerelés, közepesen rugalmas, ámde noname lap. Atom jeges volt mindenhol a pályarendszer, így jól jött, hogy hátsó élen ráterhelve szépen elkapta a középrész és le tudott fékezni. A fordulásnál és a buckáknál viszont kínlódott. Kibéreltünk egy napra egy rocker-t, azzal ugyanott simán fordult - a hátránya, hogy a leghosszabb egybefüggő pályán van egy "városnéző" szakasz, ahol alig van lejtés, ott folyton elperecelt, camber-rel valószínűleg jobban tudott volna menni lapon.

    Más szavakkal azt mondanám, amit te is: kezdőnek használt cucc, ha megszereti, úgyis "kinövi" és vesz egy olyat újonnan, ami támogatja a fejlődésben. SZVSZ kezdő menjen csak rocker-rel (vagy camrock, csak ne legyen hosszú a camber rész, különben kezdőként azzal is szívni fog!), aztán ha megy a manőverezés szépen, akkor lehet keményebb, camber lapok felé menni a stabilitásért. Asszimetrikus lapot, mint amit linkeltél csak középhaladó felett ajánlanék :R

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz NORBl #896 üzenetére

    A hivatalos megfogalmazás szerint: "Középhaladók azok, akik már önálló felvonózásra, és a folyamatos váltott fordulók végrehajtására stabil menetbiztonsággal képesek"

    A felvonós részhez: ma már kikerülhető a legtöbb terepen, de én azért mindenkit fel szoktam küldeni egy jó tányérosra és/vagy csákányra az elején, mert előfordulhat, hogy olyan helyen köt ki, ahonnan nincs más visszaút. Jobb nem úgy találkozni vele először, hogy az az egyetlen hazafelé vezető lift mondjuk. Emellett pedig rákényszeríti az embert, hogy megtanuljon csak első lábbal bekötve menni és egyenesben tartani magát, ami utána egy kevésbé modern ülőszékes kiszállójában nagy segítség lesz.

    A bold-olt részt nagyon röviden: megy az élváltás, összekötve. Tehát nem csak az van meg, hogy hosszabb-gyorsabb egyenes után bármelyik élen tud fékezni az ember, ha kell, hanem rendes, összekötött S kanyarokban halad.

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz stickermajom #899 üzenetére

    2000-es évek legeleje, Rózsahegy (Ruzomberok, Szlovákia): a haverommal a pályaszállás szomszédjában, a libalegelő zöld, tanuló pálya melletti tányéroson kezdtük a pályafutásunkat, első nap konkrétan meg kellett várjuk amíg a gyerekek elmennek ebédelni, hogy ne legyen ciki, hogy 5x esünk ki a liftből, míg egyszer végre sikerült feljutni :DDD

    Még pár éve is anyáztam amikor Klippitztörl-ön kiderült, hogy a jegypénztáros parkolóból csak 2 tányéros visz fel - 350+ méter szintkülönbség, egy örökkévalóságnak tűnt az a kb. 10 perces menet...

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

Új hozzászólás Aktív témák