Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PoLizei

    aktív tag

    válasz Manitou #537 üzenetére

    Itt van egy méretkalkulátor: SB lenght calculator
    Szerintem bevállalhatsz 160cm körüli deszkát. Én kb. 10 kilóval könnyebb voltam nálad, mikor kezdtem egy 155-össel, és 2 év múlva lecseréltem egy 159-esre.
    A szélességet a cipőméret határozza meg. Én a 44-es bakancsomhoz már wide lapot használok, hogy kevésbé lógjon le. Ezen kívül csak a mély hóban való snowboardozás kíván nagyobb szélességet, de azt inkább csak az orránál.

    A gördeszkatudás sokat számíthat! :K Mikor először csúsztam, együtt mentem egy haverommal, aki szintén totál kezdő volt. Ő nagy sportember, naponta edz különböző sportágakban, én magamat abszolút nem tartom annak :N , viszont nyáron sokat szörföztem akkoriban. A két mozgásnak nincs sok köze egymáshoz, de talán a fejletteb egyensúlyérzék miatt sokkal többre jutottam első nap (pár sikeres forduló is volt), mint ő.

    Először érdemes bérelni a cuccot, és ha már jobban megy, érzed, hogy mekkora lapot bírnál el, és milyen stílus felé szeretnél orientálódni, akkor vegyél egy pöpec sajátot, ami megfelel az igényeidnek. Ez a kötésre, cipőre is igaz.

    P*L****

Új hozzászólás Aktív témák