Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin97

    aktív tag

    válasz szaszlaci #1060 üzenetére

    Hú, köszönöm a pontosítást. Elsősorban nem a hardver/ár arány érdekel. Hanem az, hogy a legmegfelelőbb órát válasszam azért ésszerű költséggel. Ezért is szeretnék minél jobban belemélyedni a témába. És ezért is kérek annyi segítséget. :B

    Picit tényleg nagyobbnak tűnik az I4 air. Elsősorban az erősebb hardver mozgatja a fantáziámat az irányába mint az s99c irányába is. Nem szeretném, hogy az legyen a szűk keresztmetszet bár ezt már kitárgyaltuk.

    A DI06 mellett szól a "jónak" mondható kamera és az kisebb kialakítás.

    A thor 4-ben főleg a nagy akku és a jobb kamera fogott meg. Nem tudom, hogy valós körülmények közt előjönne-e a kamerának a nagyobb felbontása mint egyértelmű előny!? :F
    A többi mint a plusz gomb meg kellemes "extra". A mérete tényleg egy kicsit nagynak tűnik, ami rejtőzködés szempontjából nem a legoptimálisabb mondjuk. :o
    A műanyag ház és a festett számok annyira nem zavarnak. Igaz a fém az érzetre és ránézésre jobb. De ha ez az óra volna a célomra a legjobb, akkor ez nem annyira érdekelne. :K
    Az árát egy kicsit sokallom. 50k már nem kevés, de ha kell akkor azért rá tudom szánni. Maximum később veszek másik telefont.
    Mindenképpen bizakodásra ad okot, hogy egy népszerű márka és nincsenek komolyabb problémák vele. :K

    Ami látszik, hogy tökéletes órát biztosan nem találok, hanem egy optimális kompromisszumra kényszerülök:

    - Egyik oldal: kevésbé feltűnő méret, kisebb akku (és esetleg kevésbé időtálló hardver) Mindez nagyjából 90-120$ típustól, gyártótól függően.

    - Másik oldal: feltűnőbb méret, cserébe nagyobb akku, könnyebb kezelhetőség (nagyobb kijelző), (talán) jobb kamera és újabb szoftver, ez pedig nagyjából 100-140$ egy jobb akcióban.

    Az egyetemi rendszerről alkotott véleményünk egyezik. Sajnos már nem a jól képzett szakemberek oktatása a cél, és egyre jobban amortizálódik. :(

    Nem kifogásnak és panaszkodásnak szántam, bár tény hogy azzá lett. Ezzel mit csinálni már nem tudok. Egy végtelenül kiábrándult ember belső hangja volt az írás, hangot adva a történteknek. :)

    Nem tartom baromságnak a mondataidat. Tisztában vagyok vele hogy nem a legkorrektebb eljárás. Azzal is tisztában vagyok, hogy ez később visszaüthet és ha mást nem akkor majd bepótolom, már ha az tényleg szükségszerű lesz.
    Emiatt én azért még nem leszek szerintem szakbarbár. Tény azonban, hogy a szakmám ezen területéhez sokat nem fogok érteni. :U
    Nyugodtan írd le a véleményed mert érdekel. Jó dolog a másik nézőpontját is megismerni és az alapján esetlegesen átértékelni a dolgokat. Ezekből is lehet ám tanulni. Ez eddig sem zavart és eztán sem fog. ;) :R

    És ott a pont, ha akkor lett volna akkor használod. Nem mindig, hanem csak akkor amikor "muszáj". Nos ezzel én is így vagyok nagyjából. :C

    Amúgy itt a műszakin a melléktárgyak meglehetősen megszeretették velem a gazdasági és menedzsment vonalat. Amint elvégzem ezt a szakot szeretnék ilyen ismeretekre is szert tenni a maradék féléveim alatt. Úgy gondolom, hogy a kettő együtt volna a legoptimálisabb kombináció, mivel mind a két terület iránt érdeklődöm de nem minden részük iránt. (Ez így elsőre kicsit bonyolult lett de remélem azért a lényeg átmegy.) :K

    Azt esetleg szabad tudni, hogy a Te esetedben milyen szakmáról beszélünk?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák