Hirdetés

Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Az eredeti szoftver és annak két továbbfejlesztése ugyanazt a ''.zip'' kiterjesztést használja, de a különböző titkosítási módszerek miatt nem kezelik egymás fájljait.

    A több mint tíz évvel ezelőtt létrehozott Zip az egyik legelterjedtebb tömörítési formátum. Az évek során több tucat olyan szoftver jelent meg, amely az összes zip végződésű fájlt olvassa és kitömörít, írta a Cnet. A program legújabb változatai azonban olyan biztonságosak, hogy a tömörített fájlokhoz szinte senki sem tud hozzáférni.

    Túlságosan biztonságos

    A Zip szabványt létrehozó PKWare szoftvergyártó vállalat idén kiadott egy biztonságosabb változatot, amely kizárólag a saját PKZip programjával használható. Egy hónappal később a WinZip, a legnépszerűbb Zip szoftver készítője szintén előállt egy biztonságosabb tömörítési eljárással, amely teljesen más titkosító algoritmust használ és egyáltalán nem kompatibilis a PKWare formátumával.

    Mindkét program ugyanazt a hagyományos zip kiterjesztést használja, ezért lehetetlen megállapítani, hogy a megnyitandó fájl a három létező formátum közül melyiket használja: a szabványos eredetit, vagy valamelyik új, biztonságos változatot. Valószínűleg senki sem szeretne úgy elküldeni egy fontos fájlt, hogy azt még a jogosult személyek se tudják elolvasni.

    Egymásra mutogatnak

    Mindkét vállalat a másikat okolja a zavaró helyzet kialakulásáért. A WinZip vezetői azt állítják, hogy mindenképpen új biztonsági funkciót kellett beépíteniük a szoftverükbe, hogy ne maradjanak le a versenyben, de a PKWare titkosítási algoritmusa nélkül nem volt más választásuk, mint egy saját algoritmus kifejlesztése.

    Amy Wohl független technológiai elemző úgy véli, hogy a Zip formátum legnagyobb előnye az volt, hogy nagyobb fájlokat is rá lehetett másolni egy floppyra, de a CD-írók megjelenése óta a Zip némiképp fölöslegessé vált. Ugyanakkor még van esély arra, hogy a biztonságos adattovábbításban még lehet valamilyen szerepe ennek a régi technológiának, de ehhez feltétlenül szükséges, hogy mindenki megállapodjon egy közös szabvány használatában - mondta Wohl a Cnetnek.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    forrás:WWW.INDEX.HU

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Marko98

    csendes tag

    válasz tildy #1 üzenetére

    Én például nem használok zipet, winzipet, mert elavultnak és kevésbé hibatűrőnek tartom, mint az ace és rar formátumokat, amik ráadásul hatékonyabban is tömörítenek.

    Azért a Winzip egyeztethetett volna a PkWare-el.

    Hasonló történt az ACE 1.x -> 2 és rar 2.9-re váltásnál, csak az saját ''cégen'' belül következett be.

  • tildy

    nagyúr

    válasz Marko98 #3 üzenetére

    Nekem eddig semmi bajom nem volt a zippel, meg ugye azt a total commanderbe is beépítették.Rarhoz már kell más progi is.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Marko98

    csendes tag

    válasz tildy #4 üzenetére

    Nekem sincs vele semmi bajom, csak komolyabb tömörítésre, archiválásra nem használom. (Arra RAR, pl. több giga archiválása)

    Rarhoz már kell más progi is.
    Rar-t, ace-t és bármi más tömörítőt ugyanúgy be lehet állítani Total Commanderben, Far-ban (rar alapból benne van).
    Én speciel FAR hívő vagyok, de ez szubjektív vélemény.

  • TheVeryGuest

    senior tag

    válasz tildy #4 üzenetére

    Hát ami a TC-ben van az valszeg a FREE zipper kód, szóval, ha bármék cég változtat, akkor nem fog menni. Egyébként a TC-be épített belső dekóderek szerintem már régen nem tudnak jelszavas archívokból kitömöríteni. Legalábbis a régi jelszavas warez-eket szinte kizárólag csak az eredeti progival lehetett kigórni.

    Szerintem a legeccerűbb titkosítás, ha olyan tömörítő progit használ az ember, amit a legtöbben szinte nem is ismernek. Pl. használ még valaki UC2-t? Vagy én egyszer kaptam egy .lim (LIMIT) file-t.

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Aktív témák