Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raczger

    őstag

    válasz geotigris9 #73524 üzenetére

    Idén csak két alkalommal ugrott ki közvetlen elém szarvas. (Meglepően sok vadat láttam.)
    Egyik alkalommal 10 méterrel elém jött ki egy gímszarvas, ami nem is lenne para, csak épp lefelé 50-el csörtettem köves dózerúton. Szerencsére nem kellett nagyon fékeznem, hogy elkerüljem. A szarvas jobban betojt, mert szinte csak felsétált az útra, aztán meglátott akkor pánikolt be és próbált menekülni. Azért lepődtem meg, mert már szinte a faluban voltam és azon az úton ritkán látok vadat.

    Másik alkalommal egy haverommal mentünk felfelé, hallottam valami zajt, megálltam, feltettem a kezemet (jelezve haveromnak, hogy állj), abban a pillanatban 3 méterre előttünk ugrott át a szarvas.

    Viszont a legparább helyzet tavaly volt, lefelé mentem 50-60 körül dózerúton, mikor megláttam magam előtt 2 nagy vaddisznót az úton, kb 50 méterre megálltam, aztán látom, hogy kb 20-30 vaddisznó ment át az úton, mindeközben 2 baromira megtermett állt az út közepén, figyelt engem, vigyázott a csordára. Na ott picit féltem, hogy esetleg nekem jönnek, a 10%-os emelkedőn nem lett volna esélyem elmenekülni.

    www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Új hozzászólás Aktív témák