Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pttypang

    veterán

    válasz Unsign #42401 üzenetére

    Kiprobalasi lehetoseg altalaban mindenhol van, mar ha nem egy tobb km-es korre viszed el, hanem az uzlet elott kiprobalod vagy hasonlo.

    Everybody lies.

  • RichieTri

    senior tag

    válasz Unsign #42401 üzenetére

    ha már ennyire az új vonalon mozognál akkor én a helyedben inkább 27,5"-t vennék.
    ettől függetlenül S-s a méreted.

    live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Unsign #42401 üzenetére

    Szia! 29"-es montit 175 centi alatt nem igazán szokás ajánlani, mert még a legkisebb méret is hosszú lehet. Persze vannak akik 170 centi körül is bevállalják egy S-es vázzal. Én inkább a 27,5"-ös kerékkel ajánlanék neked mtb-ot, Itt is valami kicsi vázzal. A tényleges felső cső hosszt nézd (csőközéptől csőközépig mérve), az talán a legfontosabb adat. Neked kb 540-545mm hosszú a jó. Ettől kicsit el lehet térni, ahogy kényelmesnek érzed.
    Ha mindenképp a 29"-hez ragaszkodsz, akkor csakis a legkisebb vázzal. Ha van 40 centis, akkor azt. Kipróbálási lehetőség csak olyan boltokba szokott lenni ahol vannak befogva teszt bringák, ezt sajnos nem minden bolt engedheti meg magának. De vannak ilyenek.
    Szerintem az is sokat segít ha ráülsz a boltban, már akkor is fogod érezni ha kényelmetlen, túl hosszú.
    Egyébként annyit szerintem mindenki megenged ,hogy gurulj vele a bolt előtt pár métert.

    (#42409) dbala: Szia. Nekem volt mindkét kerékmérethez szerencsém, merevben és fullyban is.
    Az én véleményem az, hogy ha merevben gondolkodsz akkor egyértelműen 29". Fully-ban 130mm-es rugóútig is simán mehet a 29", 140mm-től van értelme a 27,5"-nek.
    A magyarázat nem bonyolult, 140mm-től már igen komolyak a lejtőző képességek, aki ilyen gépet vesz az feltehetően csapatja is rendesen, itt zavaró lehet a 29"-es kerék kicsit lomhább kanyarodása.
    140mm-es rugóút alatt viszont nem zavaró, mert ott nem tudsz olyan tempót menni, a bringa nem engedi. Viszont élvezheted a 29"-es kerék előnyeit, jobban tartja a sebességet, jobban átgördül az akadályokon.
    Egyébként a vázgeometria is nagyban beleszól a dolgokba, 29"-et érdemes neves gyártótól venni, mert vannak egész jól manőverezhető, fordulékony 29"-es gépek is, meg vannak, lomha, parasztbiciklis 29"-ek is.
    190centihez már XL-es vázakat nézz. Az L-es valóban kicsi lehet.

    Rugóstag szervizben Budapesti boltokat tudok ajánlani, Probike, Dr.Bike, Alpinbike, Bikemen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák