Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz beleszólok #34529 üzenetére

    Te tényleg kikapcsoltad a logikád.....

    A bringásnak volt elsőbbsége! Ezt te hányféleképp tudod még értelmezni? Hiába próbálod torzítani, a tényt nem tudod.

    Nem számít, hogy a busz a nagyobb, nem számít, hogy többen vannak. Attól nem kap előjogokat...

    [ Szerkesztve ]

  • DigitXT

    félisten

    válasz beleszólok #34529 üzenetére

    Ma reggel (gyalogbékaként) két terepjáró nem engedett át (meg sem lepődtem!), mondjuk a második vicces volt, mert lett volna ideje fékezni, DE inkább nem, sőt még intett is a kormányon tartott kezével, hogy köszi! Mármint, hogy NEM lépek elé, tehát kvázi elengedem őt: ha lett volna fejkamerám, ezen a felvételen semmi látványos nem lett volna. Ellenben ha lelépek, elb*sznak: kapott volna publicitást...

    Eleve felveti a kérdés, hogy a bringás mi célból kamerázott (2 kamerával is).:R Mondom: a "ki, ha én nem" hozzáállás vezet legtöbbször balesetekhez... A kijön eléd valaki a macisajt ellenére mind bringánál, mind motorosoknál gyakori. Mivel ilyenkor legkevésbé az autós sérül ellenben a kétkerekűt hajtó simán meghalhat, szerintem ésszerű defenzív vezetést feltételezve minimum fékkészenlétben lenni, vagy ha nagyon úgy néz ki, akkor már előre fékezi. Igen akár kiengedni a barmot, ezzel lemondani az elsőbbségedről, DE megtartva az életed.:K Ha ez a példában hivatkozott autós ugyanúgy leszarja a macisajtot mint a legtöbb bringás (tisztelet a kivételnek) a piros lámpát, akkor a 2 "ki, ha én nem ember" találkozni (és fájni) fog.

    Már elég rég csináltam a B jogsimat, de még emlékszem a KRESZ könyvből egy motoros (igen, szemét motoros: én is az vagyok LOL) példára, valahogy így szólt: "Észleli, hogy a főúton haladva kereszteződéshez közeledve a mellékútról érkező motorkerékpáros nem mérsékli nagy sebességét. Köteles-e lassítani?" (A válasz, igen, mert a balesetet el kell kerülni, akár az elsőbbségről való lemondás árán is...)

    Az más kérdés, hogy a KRESZ alapelve, a bizalmi elv mennyire életbiztosítás!:B Ti. fel kell tételezni, hogy mások betartják a KRESZ szabályait.:K Tehát pl. eleve nem érkezhetne az alárendelt(!) útról a kereszteződéshez megtévesztően(!) nagy sebességgel, még ha amúgy egyáltalán nem volt szándékában úgy körültekintés nélkül kirongyolni, csak éppen "rövid féktávot vett", mert hülye. Tehát megszegi a
    KRESZ szabályait. Viszont aki látványosan megszegi a KRESZ szabályait, azzal szemben a bizalmi elv nem alkalmazható: sajnos sok bringás esetén ez áll fenn... De mondhatnám a robogósokat/motorosokat is... az itt is linkelt mai balesetnél pl. egy nagyrobogós (rendszámköteles gépjármű!) látható, amin nincs rendszám...:O Eleve szabálytalan. Valaki hibázott: talán pont ő. Lehet, hogy valaki ezért meghal. Lehet, hogy jogosítványa sem volt arra a bálnára, csak ráült B jogsival. Szar ügy...

    Szerk: a buszsofőrt viszont hirtelen haragomban én is lecsukattam volna anno. Az mondjuk megint más, hogy az ítéleteket nem hirtelen haragból, hanem mindent mérlegelve kell meghozni.:R Sajnos, a legkönnyebb elfogultságból, más szempontokat lesöpörve, rögtönítélőbíróságot játszani. Más kérdés, hogy ha az ember egyszer a másik oldalra kerül, szeretné-e, hogy vele is így járjanak el.:F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák