Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz Tin #292190 üzenetére

    gratula milyen bringa?

    sajnos a bryton nem tudja magától mérni a kerékkörméretet, nekem kell lemérni. de ez keréknyomástól, és attól is változhat hogy rátehénkedsz e a bringára és úgy tolod vagy pedig súlytalanul. illetve 10mm különbség van első hátsó keréknél is (nálam, gp500 28c-nél 19mm belső falvastagságú külső esetén 85psi-5.8 barnál)
    a standard pont ezek miatt nem mérvadó, meghát meghatározza a felni szélessége is

    (talán csak a felni belső szélessége, legalábbis sram kalkulátornál csak azt kell megadni)

    de ha 10mm-ert tévedsz, az 100 kilóméteren kb 510-520 méter diffit jelenthet 10mmenként.(241 kerékfordulat különbség esetén)
    mindenki eldöntheti hogy ez neki releváns különbség e vagy nem :)
    (a segmenseket úgysem ez alapján számolja hanem be-kilépési időkülönbséggel,akinek már egyáltalán számít )
    (halál pontos sose lesz,pl ahogy melegszik az idő, nő a nyomás, vagy a latex veszít, bár nem tudom 10 órás túra alatt is, ha igen mennyit a nyomásból, a strava meg talán a mászásnál nem annyira ügyes ebben mert függhet a magassági térkép részletességétől)
    meg aztán a jeladó sem olyan pontos, gondolom én(mondjuk Garmin szerint kevesebb mint 0.05% a hibaaránya vagy mi,az 100km-en ugye 5méter)

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák