Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz parandroid #291773 üzenetére

    persze, de most én mondjuk egy edzés aktiv részére vonatkoztatott pedálfordulatra gondoltam (intervalloknal az intervallok pedálfordulatja, illetve pl alapozásnál az alapozó zona pedálfordulatja.) nekem is már kisebb a pulzus 85 ös pf-nél ahhoz képest mint amikor elkezdtem erre figyelni 4-5 éve, de tovább már nem javul sem ez, se nem tudok jobban forgatni, vagy célzott gyakorlatokat kellene erre végeznem (amit szoktak javasolni ilyen olyan edzéstervekben) vagy többet edzeni amivel tovább szokná a keringés, de ha nem birok jelenleg ennél többet menni addig nálam ez úgy néz ki nem fejlődik. az biztos hogy most alapozás kicsit talán jobban sikerült olyan szempontból hogy hiába megyek legkeményebb 12 vagy 6-8 perceket(utóbbi nagyon lihegős tehát gondolom vo2 max körül lehet ) nem birom feltolni a pulzust nagyon 170 felé(de még 168ra is nehezen), eleján pedig még 160ig is baromi nehéz. (elmúlt években 2-3ik intervallnál már 180ig felment ha nem vettem vissza, még korábban 186 ig de akkor nem alapoztam) igaz, erő meg kisebb mint tavaly ilyenkor..
    persze nincs edzőm se bemért zónáim, se wattmérőm úgyhogy így osztom az észt, de érzéssel + gyakorlattal van egy kialakitott hr zóna ami valószinüleg a valós közelében lehet.
    persze próbáltam már egy z2 vagy z4 edzésen úgy megválasztani a az áttételt hogy menjen a 90pf a megfelelő zónában, de se nem kényelmes, allandoan lassul vissza a labam,és pl alapozok 90 pf-nél nem birnék 3-4 órát végig pörgetni 130-as pulzuson, és a lábam se érezne semmit (ki tudja lehet a labam z1 ben terhelődne ,legalabbis annyira könnyű lenne a labnak az ellenállás) ilyen 82-84 körül ha "pörgetek érzem is hogy tekerek, de nem is durran be a lábam, másnap tudok rá edzeni ugyanúgy bármit. eddig ez nálam bevállt, de persze nem vagyunk egyformák, inkább csak sajat tapasztalat leírásaként irtam ezeket(meg most megfázás miatt már szombat óta nem tudok menni tekerni :O és sok az időm :DDD )

    (ex)Cat : Kékestető: jaa én nem az aszfaltos útra gondolok(már már arra is évek óta készülök, tavaly lett is volna rá kraft, de jött a kulcscsonttörés, rá+10kg és formavesztés úgyhogy most 1 évig megint esélyem sincs rá :( ) hanem valami nem enduro-s nem trailes útvonalra hanem klasszik montisra, merretekerjek.hu- oldalon csak annyit látok hogy a kékestől minden irányból kezdődik valami út ami kb 2 kilóméterig tart, tehát így nem áll össze nekem a kép a fejembe vajon van e valami a környéken ami aztán felvisz és montival tekerhető útvonal :U

    [ Szerkesztve ]

  • Ringman

    nagyúr

    válasz parandroid #291773 üzenetére

    a 0 pf-et az átlagba szerintem nem számolják bele a szoftverek.

    Eladó használt nyergek: SQLab 611 Ergowave CrMo 14 cm: 30e | Ergon SR comp men road S/M 22e | Pro Turnix Perf. AF 275x132 mm 25e || Használt Cane Creek eeSilk 27.2 x 350mm Road 20 mm 63e

Új hozzászólás Aktív témák