Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dom1n0

    senior tag

    válasz Fall-N #269831 üzenetére

    Nem néztem még mélyebben utána, azért tettem fel itt a kérdést, hogy van-e esetleg olyan aki használja, az mindig jobb, mint más tesztoldalaknak, meg fórumoknak hinni :)
    Egyébként pl. ITT írnak érdekes dolgokat, Tufo defektvédőt pl. jónak írják.
    Igazából nem is a gramm spórolás ami miatt érdekel a dolog, hanem országútin a logikám szerint minél jobban lecsökkentük a gördülési ellenállást, annál komfortosabb és gazdaságosabb is hajtani a bicót, főleg nagyobb tempón :))
    Csak hogy egyértelmű legyen a dolog, olyan kerékszett összelegózásán pörgök (és most nem nézem melyik bicóra, hanem inkább az elméletet..) amivel minél komfortosabbban kilehet tekerni az átlag 30+ hosszabb utakon.
    Ennek nyilván az alapja a jó kondi, erőnlét, ezen dolgozok eleget, a másik a technikai oldal ésszerű megoldásai. :)

  • semmiho

    tag

    válasz Fall-N #269831 üzenetére

    Tubeless téma.
    Nézzétek el nekem kérlek, hogy nem olvastam el minden hozzászólást itt a témában.
    2011 óta használok tubeless-t MTB-n, mindegyik montin. A kezdeti problémákat levetkőzték a felnik és a külsők egyaránt, nekem 2014-ben, 2015-ben és 2021-ben volt 1-1 tubeless defektem több tízezer terepes km alatt, ahol nem tudtam lábon hazamenni, ezek mindegyike durva sérülés volt. Például 100-as szeg oldalfalon be, futófelületen ki és még meg is szabta az oldalfalat.

    Országútin sokáig halogattam, pedig 2016 óta tubeless volt minden kerekem, aztán tavaly tavasszal megléptem. 1 évig nem volt gond, de most a nyáron 2 hét különbséggel mindkét kerékkel eldefekteltem, mindkettő apró szúrt lyuk volt, egyiket sem fogta meg a szmötyi (Stan's sealant, a normál verzió). Inkább visszatértem a latex belsőkre, amivel 2014 óta megyek és nagyon jó tapasztalataim vannak. Nulla, azaz zéró defekt országútin azóta is. Egy dologra kellett figyelnem: 3-évente új belső, mert 1x szerelésnél kiszakadt a szelep mindenestől, 1-1 alkalommal pedig annyira elvékonyodott a latex belső, hogy 2-3 órát bírt csak rápumpálás nélkül. Vittoria latexet használok már 10 éve.

    Talán hasznos valamennyire, amit leírtam, hátha tudjátok használni! ;)

Új hozzászólás Aktív témák