Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csokicsibesz

    tag

    válasz dom1n0 #257507 üzenetére

    Szerintem ez nem off, teljesen a topicba tartozik.

    Nekem ezekkel a mondatokkal van bajom:
    "The power numbers from this year’s Tour de France are the highest in the modern era of cycling. 7w/kg for 20 minutes is the new standard for GC contenders"

    Valójában nem lehet kijelenteni, hogy tudják-e pontosan ezt a teljesítményt 20 percig. Valahol 6-7w/kg között vannak, de a többi az már csak klikk vadászat. Nyilván mind a két érték nagyon magas, főleg amatőr szemmel. De a 6.5 és a 7w/kg között azért van bőven külünbség. Én csak erre szerettem volna rávilágítani.

    Szerintem jó dolog a watt mérés, szerintem hasznosabb mint sok más dolog. Arról nem is beszélve, hogy Garmin Connectel összerakva elég kézzelfogható adatokat ad neked. Connectben az edzés állapota, teljesítmény görbe, stb. elég kézzelfogható kimutatásokat adnak. Látod, hogy alakul az erőnléted. Ha nagyobb a watt adat azonos pulzus szám mellett, akkor erősödsz. Szépen lehet a terhelést is nézni görbén, hogy most sokat mész-e vagy keveset.

    Az általam használt Garmin wattmérő és hasonló adatokat mér, mint az Elite görgőm, de valamennyi eltérés persze van a kettő között. A Garmin pedált minden indulás előtt kalibrálni kell (sőt minden watt mérőt kalibrálni kell minden használat előtt), az általam korábban említett faktorok miatt (főleg hő).

Új hozzászólás Aktív témák