Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz stickermajom #239707 üzenetére

    Még ez is lehet. Erre a választ egy garmin mérnök tudná megadni.

    Maximum tippelgetni tudok ilyeneket, hogy a fenix 6-ban a proci mellett a szenzorok is régebbiek. Pl pulzus az a 3. generációs, míg a fenix 7 már 4. generációs, más a gyro szenzor, a gps modul (talán ez a legnagyobb változás a 6-os botrányosan pontatlan gps-e után) stb...
    A mellkaspánt pedig lehet, hogy pontosabb és megbízhatóbb adatokat tud adni, amiket kevésbé kell szűrni és feldolgozni.
    Mondjuk 2022-ben még a HRV funkciót megkapta a fenix 6, ami a fr955-el debütált és a f7 is később kapta meg, szóval ha nem is mindent de van funkciók, amiket jelen esetben a megjelenés után 3 évvel raktak bele.

    De ez tényleg egy laikus tipp a részemről, idővel az alap teória mindenképpen képbe jön (kérdés mikor), amikor már nem gyártják a régebbi modellt előbb utóbb elengedik a fejlesztését.

    Ez meg duplán off csak úgy általánosségban a tőkéről és a vállalatokról:

    Ha munkám szerint pénzügyi szakemberként nézek a termékre, akkor azt mondanám új funkciót akkor engedek fejleszteni egy kifutott modellbe, ha annak implementálása ésszerűen kevés munaórát jelent, a termék kellően nagy számba lett értékesítve, az életciklusa alatt kellő fedezetet hozott és lehetett a forgalmazás során annyi tartalékot képezni a projekten, hogy még némi utólagos költséget elvisel a márka építése érdekében.
    Egy olyan modell, amit már nem gyártok és nincs belőle bevételem, arra nem fogom pocsékolni a szoftver fejlesztő kapacitásomat, se azok költségét, azokat az embereket az újabb projektekre (modellekre) állítom rá (induláskor van azoknak így is elég bajuk) és folyamatosan csökkentem a létszámot és allokálható munkaórákat a kifutott termékre.

    Tudom erre sokan azt modják, hogy kapzsiság és csak a profit. De ácsi! Tegye már fel a kezét, aki hajlandó nem csak ingyen dolgozni (és éhenhalni), de a befektetésre alkalmas megtakarított pénzét is ingyen rendelkezésre bocsátja (nem vár el hozamot), ne adj isten azt is elfogadja, hogy kevesebb pénzt kap vissza, mint amennyit odaadot.
    Várom a jelentkezőket, tuti befektetéseket tudok ajánlani, amivel tudom csökkenteni a pénzüket, ha már nekik úgysem kell. :DD

Új hozzászólás Aktív témák