Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz fulton #232400 üzenetére

    Ahogy írtuk nem kicsi, nagyon kicsi az a váz. Mivel nem is tudnál ezen a kis vázon előrenyúlni, ezért is ülsz rajta, mint egy kakasülőn.

    A magasságod és végtag hosszaid nagyjából hasonló lehet mint nekem. 26"-os kerék mellett (27,5 sem sokat változtat), nekem XL-es 21,5" /54 cm-es üléscső magasságú váz kell. Nekem ez a méret tökéletes. Nem akartam egyenes háttal ülni, de nem is outis a beállitás nálam. Ha 29"-os váz kellene nekem, akkor nyilván elég lenne eggyel kisebb is, mert a kerekek miatt alapból magasabb lenne a pozíciója a váznak (kábé 18" lenne).

    Viszont ahogy én tapasztaltam, a felsőcső virtuális hossza többet számít. Mivel az összes mostani váz ejtett felsőcsöves, semmit sem jelent az üléscső magasság. Nekem a kábé 580-590, (de inkább az 590 felé) hossz vált be. Majd lemérem a vázam méreteit, mert nem nagyon találni róla semmit, annyira ritka. A beépítési magasságánam a villának nálam legalább 485+ mm-nek kellett lennie (100 mm rugóút). Ez adja nekem a megfelelő geometriát.

    De ahogy írtam el kell menni egy jól felszerelt bringás boltba és ki kell próbálni több gépet, hogy melyik jó. Majd meglátod, ha megfelelő a virtuális felsőcső hossza akkor sokkal előrébb kell fogni a kormányt és úgy lesz kényelmes. Sokkal hatékonyabban is tudsz majd tekerni.

    Vannak olyan boltok is ahol a komputer megméri a paramétereid és kiköpi milyen geo kell neked, meg konkrét bicikliket is kidob.

    #232406: Az csak eladó volt, nem hozzáértő. Az a célja, hogy eladjon neked bármit, lehetőség szerint, minél drágábban. A szerelő is ha normális, mondta volna annó, hogy erre a vázra ne költs egy fillért se, hanem vegyél egy jobb igazi MTB-t. Később mehetett volna az upgrade.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák