Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz flash- #208447 üzenetére

    "egy kezdő is viszonylag könnyebben elteker pár órát, az a pár óra alatt elhasznált össz kalória meg szerintem számszerűsítve több."

    Sajnos nem. :( Az alacsony intenzitású biciklizés kb a sétával egyenértékű kalóriafogyasztásban. * Ha sikerül a pulzust feltolni 160 körülre, és úgy ledarálni 2-3 órát, az már látható kalóriamennyiség, de az meg ugyanúgy nem fog menni egy kezdőnek, mint 30-40 perc futás hasonló pulzuson, ami kb ugyanezt a kalóriamennyiséget égetné el.

    * Kezdőknek pont erre van szüksége, csak az a gond, hogy utána a többség hazamegy, és mivel a friss levegőn jól megéhezett, be is tol egy fél malacot. :U

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz flash- #208447 üzenetére

    Részmről szintén a vegyesen sportoló vagyok és az elmúlt években arra a megosztásra jutottam:
    - állóképesség, keringés, kalória égetés -> futok (télen, nyáron egész évben heti 2x75 percet)
    - izomerő -> súlyzózás (konditerem)
    - MTB/trail/DH -> csak élvezet adrenalinhajházás és technikai kihívás céllal (persze sok kalóriát eléget, mert időben is hosszú, de nem ez a lényeg)

    Miért futok?
    1. Olcsóbb mint bringázni
    (évente az az 1-2 futócipő ára töredéke egy jó bringa üzemeltetésének)

    2. Időben gyorsabban letudható a heti kötelező mennyiség.
    Otthonról indulok és a végén haza érkezek, nincs külön utazási idő, az ajtón kilépve a teljes időtartam nettó módon az edzésre fordítom. Brinázásnál beöltözni, helyszínre menni - majd haza, kaja pia bekészítés több idő mint, amikor már a futússal készen vagyok és ekkor még 1 kalóriát se égettem a bringázással.

    3. Nem igényel rákészülést, eszköz felkészítést, karbantartást.
    Bringamosás, kenés, átvizsgálás, csavarok nyomatékra ellenőrzése, fékek, felfüggesztés karbantartása stb... futócuccokhoz ezek a plusz körök nem kellenek.

    4. A kötelező állóképességi kínt szívesebben választom el a mára mindig kellemes élményt nyújtó adrenalindús bringázástól.
    Bringázás = élvezet (nem edzésként tekintek rá)
    Futás = küzdelem, kitartás, edzés

Új hozzászólás Aktív témák