Keresés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • PC-s demót kap a The Alters

    gp A teljes kiadás már konzolokon is elérhető lesz majd, a próbaverziót azonban csak Steamen és Microsoft Store-ban érjük majd el.

Új hozzászólás Aktív témák

  • bringasisti

    őstag

    válasz Hasaggymeg #147081 üzenetére

    Velem történt meg. Zsiro előtt nem tudom hogy írjak helyesen amikor az év utolsó 10 napjában nem lehetett banki tranzakciót indítani szóval bemegyek a bankba és pénzt szeretnék felvenni. Mondják hogy nincs a számlákon semmi. Erre én hogy nem létezik mert minden tranzakció személyi igazolvány lakcímkártya bankkártya aláírási címpéldány szerint aláírva lett bonyolítva. Üljek le várjak. 20 perc múlva mondták hogy minden rendben, de csak holnap tudom a pénzt felvenni! Egy Budapesti lakást vettem belőle, és még 3 sör ára maradt rajta. Üllői út József körút kereszteződés. Ezért csinálom így ahogy írtam mert adnak egy papírt hogy a limit egy percig volt emelve és utána ismét 5 ezer. Össze kell gyűjteni a sok tételt és egyszerre vásárolni.

    BENEFON DELTA--------N8

  • Sped

    aktív tag

    válasz Hasaggymeg #147081 üzenetére

    Erre jó a virtuális onlány kártya,melyre mindig annyit teszel rendes kártyádról (otthonról telefonnal) amennyi éppen kell,mert hát értem én,hogy biztonságos,de mi van ha az order gomb megnyomásakor mégis valamiért egyből többet levesz mint amennyit kellene?

    De minek +1 kártya amikor rendes bank- vagy hitelkártyára is lehet plusz ellenőrző SMS-t beállíttatni és akkor a bank csak akkor hajtja végre a tranzakciót, ha az ellenőrző SMS-ben elküldött kód is beírásra került. Tehát ez azt jelenti, hogy hiába kerülnek ki a kártyaadatok, tranzakciót akkor sem lehet végrehajtani a kártyával. Ez az online vásárlásra vonatkozik kizárólag. Az hogy többet vesz le mint kellett volna, ilyenről pedig még sohasem hallottam, pedig már majdnem 10 éve bankban dolgozom, ez vmi urban legend lehet (vagy csak a mi ügyfeleink szerencsések...). Ettől még kártyaadatokat meg lehet szerezni és mondjuk ATM-en keresztül le lehet róla cibálni pénzt, de egyrészt ez elég bonyolult, másrészt ilyen esetben, ha megteszed a rendőrségi feljelentést, a bank megtéríti a teljes kárt.

    (#147082) bringasisti Ez is jó megoldás (időzáras vagy tranzakciófix limitemelés), de ehhez nem kell bemenni bankba, hanem mobilbankon keresztül (alkalmazás a telefonon), vagy netbankon keresztül is meg lehet csinálni. Viszont ha ezzel a kártyával vásárolsz boltban is (mert ugye minek annyi kártya), akkor viszont állandóan limiteket módosítani eléggé kényelmetlen.

    (#147084) bringasisti 10 napig nem lehet tranzakciót indítani? Ilyen biztos nem volt mostanság (egyébként GIRO, mint a bukósisak márka :) ), az kinyírná a cégeket, ilyen nem lehet csinálni. Ünnepnapokon általában nincs GIRO, de hétvégenként bankon belül is teljesülnek a tranzakció, max. ha vmi karbantartás van, akkor nem, de azok 1 napnál tovább ritkán tartanak, akkor vmi nagy gebasz kell legyen a banki rendszerekben.

    [ Szerkesztve ]

    IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

Új hozzászólás Aktív témák