Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz deicide #12033 üzenetére

    Az izomnövekedés egyénenként változó lehet, adottságok meg edzésmódszer, ezen is sok múlik. Ha megnézzük Robert Förstemann brutális 70 centi feletti combjait: [link]
    [link]
    Láthatjuk, hogy a profik között is nagy eltérések vannak izomzat fejlődésben, pedig nem hinném, hogy az ellenfelei kevesebbet kokszoltak volna, csak az ő combizmai jobban reagáltak erre az edzésre. Persze ez nem csak kerékpár hanem guggolás is.
    Én magamon úgy vettem észre, hogy a kerékpározás nem sokat hoz a combomra, inkább csak szép íveket ad az izmoknak. Szépen ível a vádlim és a combom is, illetve guggolásnál kisebb súlytól is sokkal jobban bedurrannak a lábizmaim mint a többi edzőtársamnak akik nem kerékpároznak csak guggolnak.
    Most kicsit leeresztettem, mert az utóbbi időben nem volt időm annyit edzeni járni, de amikor legjobb formámba voltam 178cm-hez 88kg voltam és 67-es combjaim voltak és a felsőtestem is elég jó formában volt, pl 44-es volt a felkarom (mondjuk volt mögötte már bő 10 év body) Most 78 kiló vagyok és 61-es a combom. Az én tapasztalatom az, hogy a kerékpár nem közvetlenül fejleszti a combizmom hanem ha kiegészítem a guggolással például, akkor jobban reagálnak az izmok a fejlődésre mintha csak guggolnék. A vádlim talán a legjobb testrészem, hála az égnek, mert azt a legnehezebb fejleszteni, az egész test legmakacsabb izma, lehet csak adottság, de szerintem ez a kerékpározás hatása is, ha nem is közvetlenül, de a súlyzózással együtt.

Új hozzászólás Aktív témák