Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz trialboj #102736 üzenetére

    Ilyen ember videóján 10 mp után lépnék tovább, de most végignéztem.
    Honlapjáról: Oláh Viktor, WuShuang DaoYin gerincterapeuta, mérnök-feltaláló és sportedző :W
    Mindenki mást mond, de a legtöbb helyen azért ott van, hogy ha sokat kell ülnöd, akkor tegyél a székedre ék alakú párnát, amivel a megbillented a csípődet előre, ezért a gerinced a természetes alakja felé mozdul el. Ez tényleg segít is, amikor fáj, akkor te is így billented a csípőd, hogy jobb legyen. Ennek ellenére a doktor-mérnök-feltaláló ÚRnak a nyerge hátrafelé dől...
    Az első bevágott képen, amikor a csontváz bringázik, a hajtókar függőleges, így a combja vízszintes, a gerinccel a bezárt szög kicsi. Aztán amikor a kislány biciklizik, akkor a mért/jobb lába még húzó szakaszban van, de majd ha már átbillen a függőlegesen és ott lesz, ahol a csontvázé, akkor a combja szintén feljebb lesz, a bezárt szög pedig szépen beesik 90 fok alá, tehát ugyanott vagyunk.
    ahol a 4kézlábon járáshoz hasonló súlyeloszlás érvényesül,mely tulajdonképp tehermentesíti a gerincet
    Mert nyilván a gerincnek az a jó, ha vízszintes helyzetben lóg.... Nem, nem ez a jó, főleg, ha nincs megfelelő izomzat, ami megtámassza. Feküdni jó, mert pihen, de négykézláb a komplett belső szervek súlya húzza lefelé, ami nem a legjobb érzés. Ha van megfelelő core izom, az dolgozik ilyenkor.
    Nekem a bp-i gerincklinikán mondta a doki, hogy ha nincs panasz, akkor csinálhatom. De nem mondta, hogy ne csináljam, mert gond lesz. Mondjuk ő nem volt mérnök, szerintem.
    Azóta sincs panaszom, pedig idén már 85 órát töltöttem a gerincgyilkoló kerékpárjaimon. Meg futottam 14 órát aszfalton.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák