Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rien

    senior tag

    válasz kiskuku #217 üzenetére

    Szia!

    Láttam már pár napja mit írtál de vártam a többiek véleményét ami nem jött sajnos :(
    Szóval én továbbra is úgy tudom, amit írtam, hogy a 45 perc max. 2 részeltben vehető ki, csak fordítva ahogy írtam (15+30 :) ) most ennek utána is kerestem csak azzal vagyok gondban, hogy nem tudom az EK rendeleteket ami ide vág honnan tudom a mai napon hatályos változatát megtalálni (magyarorszag.hu nem jegyzi :F ). Ha jól gondolom ennek az oldalnak jónak kell lennie. Az 561/2006 EK rendelet szabályozná ezt, márpedig 7.cikk:
    Négy és fél óra vezetési időszak eltelte után a járművezetőnek
    legalább 45 perces megszakítás nélküli szünetet kell tartania,
    kivéve, ha pihenőidőt tart.
    Ez a szünet felcserélhető egy legalább 15 perces szünettel,
    amelyet egy legalább 30 perces szünetnek kell követnie,
    elosztva e szüneteket oly módon hogy megfeleljenek az első
    bekezdés rendelkezéseinek.

    Mindez azért nem mindegy mert iszonyat a túllépés bírságtétele amit a 57/2007. (III. 31.) Korm. rendelet szabályoz:
    1. A járművezető megszakítás nélküli folyamatos vezetés időtartamának túllépése (percben): 561/2006/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet 7. cikk
    a) 6 percig 2001. évi IX. törvénnyel kihirdetett nemzetközi a) 50 000
    b) 6 perc felett - 20 percig közúti fuvarozást végző járművek személyzetének b) 100 000
    c) 20 perc felett - 40 percig munkájáról szóló Európai Megállapodás (AETR) c) 200 000
    d) 40 perc felett - 90 percig (a továbbiakban: AETR Megállapodás) 7. cikk d) 300 000
    e) 90 perc felett e) 400 000

    De ha a büntetésekről szóló kormányrendelet átlal is említett/hivatkozott 2001. évi IX. törvénnyt nézem - szépen magyarul a magyarorszag.hu-ról ;]
    Article 7
    Breaks
    1. After four and a half hours’ driving, the driver shall observe a break of at least forty five minutes, unless he begins a rest period.
    2. This break may be replaced by breaks of at least fifteen minutes each distributed over the driving period or immediately after this period in such a way as to comply with the provisions of paragraph 1.
    3. During these breaks, the driver may not carry out any other work. For the purposes of this article, the waiting time and time not devoted to driving spent in a vehicle in motion, a ferry, or a train shall not be regarded as „other work”.
    4. The breaks observed under this article may not be regarded as daily rest periods.

    Ebből nekem a 3x15 is belefér :U Szóval passz :)

    A digit kártyáról meg: a sofőrkártyát elvileg 28 naponta kéne menteni, a gépjármű cuccosát meg negyedévente és cd-re kiírva kéne tárolni...én így tudom.

    Szóljatok ha valami nem így van.

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák