Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #81556480

    törölt tag

    válasz Lauda #2035 üzenetére

    Jó én is érzem benne az ellentmondást, viszont a 2 év belföld alatt tisztára olyan érzésem volt, hogy a magyarnak kell rettegni a vámostól meg az NKH-tól itt keleten mondjuk a 37es és a 3-as főúton, a rendszeresítette NKH ellenőrző helyeken nem láttam külföldit.

    Normális bér és munkakörülmények ( nem 4-5-6 hét kintlét) mellett biztosan alacsonyabb lenne a sofőrhiány.
    Én már nem is kertelek, állásinterjún megmondom hogy ha nem a megbeszélt dolgokat nyújtják, azonnal leszámolok. És megtehetem, mert ma kiszállok, holnap beülhetek máshová. Az előző munkahelyemen úgy vettek fel hogy nem voltam próba vezetésen.

    Szerintem nem véletlenül fúrta be magát a wabigyuri ilyen miniszteri megbízottnak, hát a hiányzó 60 ezer sofőrből fele lehet hogy neki kell :D

  • ooloo

    őstag

    válasz Lauda #2035 üzenetére

    " Az osztrak/nemet nem tesz kulonbseget (legalabbis eddig nem tapasztaltam es hallottam az ellenkezojet) kulfoldi es a sajat kolke(I)(/I) kozott, ha buntetni kell."

    Nem tapasztaltad az ellenkezőjét ? Belföldes vagy ? ;]

    A vén lotyó odasúgta a szerveknek , hogy a német gazdaságnak dübörögni kell ! Güntert és a többieket nem szabad piszkálni , ha kisebb mértékű szabálytalanságot követnek el .... pl. munkaidő túllépés vagy éppen túlvezetés .
    Ezt több német területen dolgozó magyartól hallottam . De lehet , hogy összebeszéltek és félrevezettek . :DD

    A magyar rendőrök szokásairól meg említést se tegyünk .... a románok szarnak az előzni tilos táblára . Szinte falkában előznek , és nem egy - két szerelvényt , hanem 6-8 szerelvényt egyszerre . Mintha engedélyük lenne a szabályok áthágására . A saját szememmel láttam , hogy egy román fosőr előzés közben szép hosszú sort szedett össze maga mögött . Mögötte a hatodik kocsi rendőrautó volt ... szerinted kiszedték ? Nem . Szépen megvárták amíg befejezi az előzést és komótosan távoztak , mintha semmi nem történt volna .

    Szerintem úgy vannak vele , hogy minek vesződjön egy olyan sofőrrel , aki nem érteni mágyár . Könnyebb a helyzete egy olyannal akivel közös a nyelvük .

    Előzés .... Én bevezetném az olasz gyakorlatot ... tetemes pénzbírság és jogsi el , egy kis időre .

    Ellenben csak indokolt esetben tenném ki az előzni tilos táblát ( mint tőlünk nyugatabbra ) .

    És megszüntetném a kötelező tompított fényszóró nappali használatát is ( mint tőlünk nyugatabbra ) , amennyiben a látási viszonyok jók . Mennyit lobbizhatott a lámpagyár a bevezetéséért , de elérték . Ne viccelj ... több égő fogy , ha éjjel - nappal égetik . ;]

    Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

Új hozzászólás Aktív témák