Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CB

    senior tag

    válasz #81524480 #145 üzenetére

    Köszi, de nincs a berekhatók között a némító ikon :((

    40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

  • modeart

    tag

    válasz #81524480 #150 üzenetére

    Köszi szépen, de ez sem segít. Valójában rájöttem ,hogy a probléma teljesen egyértelműen a Huawei EMUI agresszív energiakezelése. Több külföldi oldalon is írnak erről a jelenségről, sajnos nekem ez úgy jön le hogy minden létező beállítást megejtettem (alkalmazás kézi kezelés, optimalizálás mellőzése, hozzáférés értesítésekhez), ami egészen addig működik míg tartósan nem használom a telefont (egy ideig megy, aztán egyszer csak nem jönnek az értesítések), vagy használom a telefonomat és a háttérben bezárja az appot és vele együtt kinyírja az engedélyeket is.

    A dolog egyértelműen bug is, mert amikor elmaradnak az értesítések és belépek az óra alkalmazásába azonnal riogat az app, hogy márpedig neki nincsen joga az értesítések olvasásához és navigál a megfelelő beállításhoz. De ott viszont azt látom hogy be van kapcsolva az engedély???!! :F Mi a megoldás? Egész egyszerűen azt kell csinálnom ,hogy letiltom a hozzáférést, majd újra engedélyezem. Ekkor az app is megnyugszik és valóban jönnek az értesítések. És ezt minden egyes alkalommal, cirka naponta 30-40-szer. Köszi Huawei!!!

    Tehát "hazudik" az EMUI a hozzáférési értesítésről, mert a háttérben elveszi a jogot, de bekapcsolva mutatja, ezzel kb. 1 hétig szórakoztam mire rájöttem hogy nem szabad neki hinni, le kell tiltani majd újra engedélyezni mert egész egyszerűen nem igaz amit mutat. :W

    Ez durván nagy bug, nem is beszélve arról hogy szinte hasznavehetetlen így egy okosórával. Sajnos el is köszönöm a fórumtól, mert ezt a telefont dobom a gyereknek és választok másik márkát, soha többé Huawei. Ez így vállalhatatlan, használhatatlan, az egyik legfontosabb funkció ami nekem fontos lenne nem működik ebben a telefonban és ráadásul nem csak alsókategóriában probléma ez hanem a csúcskészülékeknél is ahogy olvastam. Pedig az EMUI szép és annak ellenére hogy nem egy komoly jószág az Y6 más problémán nem lenne vele, de a használati értéke így nagyon alacsony számomra. Gyereknek játszani jó lesz.

    Sziasztok!

  • modeart

    tag

    válasz #81524480 #153 üzenetére

    Tudom hogy nem lehet pont egy alókategóriás telóról megítélni egy komplett márkát, csak amikor elkezdtem külföldi oldalakon utánanézni ennek a problémának, kiderült ez nagyon sok Huwaei telefonon probléma, beleértve a csúcstelókat is, a bevezetőben írják is a típusokat:
    https://itechify.com/2016/02/01/how-to-fix-missing-push-notifications-on-huawei-smartphones/
    a fórumon meg van aki találgat, mert a leírások alapján sem megy neki, így nem opció hogy vegyek egy jobban sikerült, drágább telót.

    Amúgy nem írtam, de nekem is van egy Mi Bandem, így persze kipróbáltam azzal is a MiFittel. És valóban, azt nem lőtte ki a háttérből. Na erre varjak gombot. :DDD Szóval nem minden okoseszközzel csinálja ezt, de ez önmagában nem boldogít.

  • modeart

    tag

    válasz #81524480 #155 üzenetére

    Engem, hogy öregszem kevésbé zavar, ha újratölt a háttérből alkalmazásokat, de az fusson aminek viszont tényleg futnia kéne.
    Érdekes jelenség amúgy hogy maga az app bezárása nem feltétlen jár az alkalmazás értesítésekhez való hozzáférés elmaradásával. A MiFit alkalmazást is bezárta egy idő után, ha meg akartam nézni állandóan újraindult, de a bluetooth kapcsolat a karkötővel egész nap megmaradt, az értesítések is jöttek, pedig a Mifit mintha nem lett volna a futó alkalmazások között. Sajnos ezt a No.1 órámmal való használatnál már nem volt érvényes, csak tudnám mi volt a különbség a két app között.

    Amúgy egy Xiaomi Redmi 7-et néztem ki magamnak, egyértelműen ez most az ár/érték bajnok, bár eléggé zsábmacska ez is mert új vas új rendszerrel.
    Azt olvastam a MIUI is szereti önkényesen szabályozni a háttérbe futó appokat, de talán a 3giga RAM elég lesz, nem vagyok hardcore felhasználó. A 9-es Androidtól is félek, abban is van már egy rakat automatizálás, remélem nem rontották el nagyon.

Új hozzászólás Aktív témák