Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csujo

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy HP Compaq NX 6325 laptoppal kapcsolatban akarok segítséget kérni hardweres problémára!
    A kiinduló hiba az volt hogy nem lehetett bekapcsolni . Egy zárlatos MosFet az akksi tőltést felügyelő áramkörben és egy Schmitt triger ami a táp csati utáni első kapcsoló MosFetet vezérelte (on off )módba ,attól függően , hogy a külső táp felől a Power-limit jel milyen állapotú , voltak hibásak.
    Tehát jelenleg működik a noti,CSAK RETTENETESEN LASSÚ! Már a win XP is 3.5 h alatt települt . Procija ,ami egy AMD Sempron 3500+ 1800MHz-s már cseréltem egy másikra és memóriát is,ami 1GB ,ez semmit nem változtatott.Az alaplapon Radeon Xpress 200 Chipset van RS 480 és SB450 hidakkal. Az AIDA 64 sebességi teszteknél az annó 150-200MHz eredményeket hozza. A CPUID azt mutatja hogy az órajel 1798MHz. A mag feszültsége 1,1V . A stressz teszben ha 100% on megy a CPU akár 2 óra után is csak 43-45 °c az egész gép.A memóri a olvasás 350MB/s az írás,450MB/s,a másolás 250MB/s és a késleltetés200Nsec.
    Akár mit megcsinál ha kivárom nem fagyott le eddig sosem minden fut rendesen a sebességet leszámítva!
    Mi okozhatja azt hogy ilyen lassú? Köszönöm az építő jellegű ötleteket!

    József

  • Csujo

    csendes tag

    válasz NEMO1968 #30526 üzenetére

    Köszönöm a választ,a #30522 témámra, ha így áll a dolog akkor gondolom csak az alaplap csere jöhet szóba!
    Lefuttattam egy HP oldalról letölthető rendszer diagnosztikai tesztet.
    Ez adott egy olyan hibát,amit nem nagyon értek!

    Parallel port: Control register test: Test failed error code 004001016 strobe line error.
    Make sure there is no external device attached to parallel port.

    Nos mivel nincs is az alaplapon LPT port nem is lehetséges csatlakozni hozzá!
    Ez a dolog hogyan értelmezhető ,vagy éppen ez adja az alap problémát a lassúságot?
    A biosban letiltottam az Parallel portot ,de nem változtat semmit!
    Véleményed szerint van e jelentősége ennek?
    De köszönöm a többiek véleményét is!

    [ Szerkesztve ]

    József

  • Csujo

    csendes tag

    válasz NEMO1968 #30647 üzenetére

    Szia!

    Minden alaplaphoz csatlakozó eszközt HDD,RAM ,CPU,stb már kizártam a
    lehetéges hibaforrások közül! HDD nélkül,csak live CD vel is lasú!
    Az említett kollégát itt a fórumon keressem?
    Kössz az eddigieket!

    József

Új hozzászólás Aktív témák