Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Alu #71438 üzenetére

    A Nextion legnagyobb előnye az ára. Pár hete megjött az első példány (a legolcsóbb Basic 2,4"-es kivitelből), de közvetlen tapasztalatom még nincs vele, csak a szimulátorban gyúrtam kicsit, a soros protokollt próbálgatva. A 4D-vel jóval többet foglalkoztam, azzal sikerült odáig eljutnom, hogy teleírtam a programtárát (ami nem volt annyira nehéz, mert nem túl nagy). A Nextion ebből a szempontból jobb, jóval nagyobb a tárhely még az alaptípusban is, ezért többféle grafikus elem, fontkészlet, stb. fér el benne. Viszont 'hagyományos' szekvenciális programvégrehajtást nem támogat, mivel úgymond 'HMI' (viszont nagyon erőltetve lehetne egy ipari HMI-hez hasonlítani), csak eseményvezérelt script-eket lehet futtatni rajta. Ez nem mindig előnyös.
    "Annak utána jártam, hogy az Enhancedben nagyobb a ram, gyorsabb a processzor és van benne EEPROM, tehát kvázi mindenben jobb a Basichoz képest."
    A kisebb méretű és felbontású Enhanced-típusokban grammra ugyanakkora a RAM és az órajel is, mint a Basic-ekben. A flash sem mindegyik típusnál nagyobb az előbbi sorozatban. De ha tényleg csak minimális oldalszám és grafika kell, a lényeg pedig néhány változó ciklikus megjelenítése, akkor nem hiszem, hogy nagyon korlátozva lennél a Basic-sorozattal. Az SD-foglalat meg nagyon jól mutat a Basic/Enhanced-en, csak kár, hogy nem jó semmire a firmware upgrade-en kívül.

Új hozzászólás Aktív témák