Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz Ja no #1617 üzenetére

    HI

    Na, így nézki az elkészített táp: [link]
    Próbáltam a hétvégén egy újabb mérést, ezúttal egy nagyobb teljesítményű trafóról táplálva, ami bőven leadja, ami kell neki (mérve 15A körül van).
    De sajnos így sem tudtam 1.98Anél többet levenni belőle a korábban említett terheléssel, de azért jobb volt a helyzet, mert most csak 3.24V voltra esett a feszültség közben, nem 2.88Vra. A másik, hogy a terhelés rákapcsolásakor, eleninte kicsit ugrál a feszültség, villódzik a LED aztán beáll.
    Ami még a gyenge pontja lehet a tápnak, az az a sárga drótszál, amivel a két negatív pontot összekötöttem, mivel a fólián nem tudtam ezt megtenni, de ezt a későbbiekben úgy fogom megoldani, hogy átfúrom a lapot minkét negatív fóliacsíknál és egy-egy átmenő szemet kialakítva átvezetem a negatívot a túloldalra és ott a teljes fólia felület fogja összekötni, mivel nem marattam le a másik oldalt.
    Még reménykedet, hogy ez a drótszál lehet a probléma és ezért nem képes többet leadni, illetve a feszültséget tartani terhelve.
    A többi fóliacsík szerintem elég széles (6-7mm), de ha látok valami javulást a drót kiváltásával, akkor végigcinezem az összes kimeneti fóliacsíkot is, hátha.
    Üdv.:

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák