Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz buherton #50 üzenetére

    Persze, legnagyobb baromsag, amikor valaki arrol kezd el beszelni, hogy melyik a "legjobb nyelv". Mire, vazeg? :DDD

    Szoval jah, megvan a helye es ideje mindennek, hasozntalan nyelv nem igazan letezik, azokat kiveve, amiket direkt arra csinaltak, hogy haszontalanok legyenek, mint pl a brainfuck.

    Amugy a GC meg az interface kombobol tippeltem a java-ra, ott szokas nagyon tultolni az interface-t. Amivel nem azt mondom, hogy nem hasznos, de java-s berkeken belul tenyleg nagyon tul van hasznalva. Kb az elso java program is ugy kezdodik a tutorialban, hogy interface HelloWorld. :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • ddekany

    veterán

    válasz buherton #50 üzenetére

    Ez vicces, hogy mindig a Java van felhozva, mint lassú nyelv, holott a leggyorsabbak közt van a széles körben használtak közt (és a hozzá képest irgalmatlan lassú Python meg fel se merül). Azzal a feltétellel, hogy nem valami pár pillanatig futó dologról van szó, szóval a indulási overhead nem dominál. Az más kérdés, hogy csillagromboló frameworkok-et szokás használni (entöprájz...), ami nyilván dominálni fog a valódi feladattal szemben, ha valami egyszerűt alkalmazást raknak a tetejére.

    A Java memória használatot meg nehéz mérni, mert ott a fő gond, hogy a legtöbb GC antiszociális, és nem nagyon töri magát, hogy visszaadja a szabad memóriát az OS-nek. Neki szabad az a hely a heap-ben, de másnak nem adja. Úgy lenne ideális a hely kihasznlás, ha OS szinten lenne egy nagy közös heap, de persze ennek számos akadálya van (pl. biztonsági parák). (De állítólag újabb GC-kel már eléggé szociális is tud lenni... nem próbáltam.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák