Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peti_k

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én most gondolkozom mig hegesztő vásárlásán, így ma elmentem a legközelebb lévő Dabasi cseretelepre (Linde partner), hogy milyen árak vannak. A 20 kg-os co2 palack töltve 60 eFt + áfa, újratöltési díj 11 900 Ft bruttó, 7,1 l-es Corgon palack töltve 75 eFt + áfa, újratöltési díja 20 eFt bruttó. Co2 palackból van 5 és 10 kg-os is, ezeket is meg lehet venni (árat nem kérdeztem), de az 5 kg-os palack értékesítését jan 1-ével megszüntetik csak bérelni lehet, a vásárolt palackokat visszaveszik, de csak béreltet lehet tölteni/cserélni. Gondolom előbb-utóbb a 10 és 20 kg-osra is bevezetik ezt. Egyébként a palack bérlési díja évi 33 eFt (minden palackra, mérettől, típustól függetlenül). Ha havonta cserél az ember palackot, akkor még elviselhető összeg, de a palack árához képest drága.

    Édesapám Békés megyében él és a helyi szódásnak adja oda a palackot és Ő kicseréli neki, árra már nem emlékszem pontosan, de az is kb 10 eFt (20 kg-os palack), azért adja a szódásnak, mert a városban csak valami műhely engedély birtokában lehet cserélni, neki meg az nincs. Nincs már meg a vállalkozása évek óta, jelenleg nyugdíjas és csak barkácsolgat. Egyébként meg van elégedve a szódás által cserélt gáz minőségével.

    Neki még egy ezer éves hegesztője van, a gép kerekeken gurul és a hátulján van palack tároló, ha az udvaron kell hegeszteni, akkor a betonon kényelmesen, a füvön 2 ember is már kicsit nehezen tolja-húzza, de mozgatható. Messzire azért nem vinném, mert nagyon nehéz a gép és plusz még a palack súlya is ott van.

    A gép vásárlási tervemben szerepelt az is, hogy veszek 1 db 5 kg-os palackot és házon kívüli (szomszéd, vagy messzebb) melóhoz azt használom, de mivel drága lesz a bérlési díja, így ez felejtős. Így marad a 10 vagy 20 kg-os palack vásárlása, esetleg mindkettő és akkor a 10 kg-os lesz a külsős melós, a 20 kg-os meg a falhoz rögzítve a műhelyben.

Új hozzászólás Aktív témák