Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Tangerine #113 üzenetére

    Inkább irj pár tanácsot
    nekem szintén egy ilyen obis 140a vacakom van
    anno én tanultam ezekkel a gépekkel dolgozni, de azok kicsit profibbak voltak, nem csak 4 álású volt a kapcsoljuk
    azzal tudtam hegeszteni rohadt vékony lemezeket is egymshoz és egymásra, meg 1cm castag fémeket is rendesne össze olvasztva, söt a vékonyat a vastaghoz is
    ezzel a problémáim: ha külömbözö vastagok a fémek a vékonyabbat nagyon megolvasztya, a vastagabat meg nem csak ráolvad a vékonyabb össze nem, egy csavarhuzoval lepatintom róla
    vékonyakat sem tudok egymáshoz mert átjukad, vagy csak ''pattog rajta'' nem hegesz
    vastagakat jol hegeszt(4*4 zárt szelvény 2mm falvastagsággal) csakhogy hamar bemelegszik és oylankor letilt, és ha meleg akkor nem hegeszt normálisan, szintugy csak pattog a fémen és a felszinre olvad amik aztán rohadtul nem tartanak semmit,
    többen mondták már hogy azért lehet a pattogás mert sok cot kap, vagy pedig nem ipari gáz hanem étkezhez hazsnált co val van töltve
    ebben menyi a valoság alap?
    ezen felül hogy érdemes lemezeket egymáshoz hegeszteni anélkül hogy meggyürödne vetemedne, hullámosodna?(pl kocsi karoszéria)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák