Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pros

    tag

    válasz King Unique #47628 üzenetére

    Összegezve eddig ahol tartok. A lényeg van egy HP 250 G4-em amibe beépített 128 GB M2 SSD van természetesen a hdd helyére téve nehogy egyszerű legyen az élet. Vettem egy caddyt amibe beletettem egy Western Digital Blue 2.5" 1TB 5400rpm 8MB SATA3 WD10JPVX hdd-t. Win 10 nem látta rendesen ezért kicseréltem egy másik caddyre. A probléma ugyan az volt. Ezután megnéztem linux alatt látszik formázható particionálható másolni lehet rá viszont win 10 alatt valami driveres gond van amit nem tudok hogy mi. A notebook biosába semmi nincs hogy odd helyett hdd-t látna tudom az odd-t ki be kapcsolni enable disable ezzel a hdd-t kapcsolom ki be. és kb ennyi. Az viszont észre vettem hogy ha windows 10-t telepítek a telepítő is látja a hdd-t lemezként de nem lát rajta elérhető MB-t, ugyan ez a telepítés után a win 10. A win 10 Ide ATA/ATAPI vezérlőnek Szabványos vezérlőt telepít gyárilag aminek az illesztője 2006. 06. 21. ezzel annyit érek el hogy látja a partició manager az Eszközök lemezmeghajtók, illetve a HDD sentinel, de ugyan úgy nulla MB nem inicializálható és ki irja, particionálásnál, hogy a rendszer nem találja a megadott filet. na ha a gyári hp 250 g4 drivert telepítem akkor az ATA/ATAPI vezérlőnek Szabványos vezérlő helyett megjelenik az Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller Drivers amivel az Eszközök lemezmeghajtók közül eltűnik a hdd és teljesen láthatatlan lesz. Itt már I/Q eszközhibára hivatkozik a particio manager. Ezért gondolom, hogy vagy alaplapi bios gond ez vagy valami spéci sata driver kéne a win 10 alá mivel a linux tökéletesen kezeli. Vagy SATA 2 1TB vagy kissebb hdd-t kéne nézzek helyére.

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

Új hozzászólás Aktív témák