Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    válasz PuMbA #27472 üzenetére

    Olvastam az összefoglalót csak nem volt egyértelmű, hogy a Plex használható-e 4k HDR-re wifin vagy nem. :) Na meg valahogy sosem voltam nagy fanja annak, hogy szervert futtassak a gépen, klienst a TV-n.

    Igazából kísérletezek még, hogy mi lenne a legjobb megoldás. Letöltöttem a TV-re pár programot de egyikkel sem vagyok 100%-osan elégedett. A “tesztkonfig” a Ready Player One volt USB 2.0 HDD-n amit szimplán rákötöttem a TV-re. A TV ugye Androidos szóval van mozgástér appok terén. Ki is próbáltam pár dolgot és itt vannak az eredmények eddig.

    - VLC: 4-15mp-enként megáll a kép, élvezhetetlen. Pedig a felület bem rossz és az összes multimédia gomb működött a távirányítón. Még a hangsáv/felirat választó gombok is. Próbáltam játszani a pufferrel de nem lett jobb.

    - MX player: Konkrétan használhatatlan volt, 4mp-enként kép fagyás 2mp-re és még a kezelőfelület is borzalmas. Felirat/Hangsáv gombok nem működnek.

    - PS4 Pro: nem tetszett neki a HDD fájlrendszere (exFat talán) úgyhogy ki se tudtam próbálni.

    - Kodi: Ment minden szépen, a film nem akadt, de a felület nem bejövős annyira és nem mentek felirat/hangsáv választó gombok (ez nekem elég fontos lenne, mert csak feliratosan nézünk filmet, viszont hol angol, hol magyar, hol finn felirattal)

    - Plexet még ki kell próbálnom de ha jól rémlik valami 120€-ba kerül a licence ami földhöz épp nem vágna de valahogy nem tartom indokoltnak.

    Igazából az már biztos, hogy ha találok egy jól működő lejátszót a TV-re (jó kezelőfelület, támogat mindent és megy az összes gomb a távirányítón) akkor beszerzek valamiféle hálózati háttértárat. Amit mèg nem tudok, hogy kell-e szerver oldalt futtatnom vagy nem. Kodi ugye tudta kezelni az USB-n rádugott HDD-t simán, szóval elvileg ha csak rátolnám a router USB-jére a HDD-t tudnám használni hálózati meghajtóként és nem kéne szerver oldal. (Feltéve ha nem tetűlassú a dolog.) Ha mégis lassú lenne akkor meg mindenképp veszek egy NAS-t, viszont ott is kérdéses h Plex/Kodi és futtassak szervert vagy szimplán hagyjam meg hàttértárnak és csókolom. Legalábbis ha jól értelmeztem a dolgokat ezek működnek. :DDD

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák