Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simico

    aktív tag

    válasz ribarszki #80055 üzenetére

    Pedig nálam a fém hálóra (már ha a portartályon belül látható, a motor felőli részen levő lyukacsos fém hengerről beszélünk) nem csak feltekeredik kb. az összes beszívott hajszál (amit többnyire csak a teljes portartály levételével és kézi kiszedéssel lehet eltávolítani), de a lyukakból is ki szokott állni néhány félig beszívott darab. Mindezt a takarítás kezdetekor, szinte még üres portartály mellett tudja. A földszint 100 m2, de ezzel nem megyek be minden részre, nagyjából 70-80 m2 (éppen melyik részre nincs kedvem bemenni) szokott lenni amin naponta-kétnaponta végigmegyek, közben háromszor-négyszer ürítem a tartályt még a max jelzés elérése előtt. Mindenkinek hosszú haja van a családban, plusz három macska. Ha Fluffy Optic az újabb akkor az fasza, mert szerintem rosszabbul világít a Laser Slim Fluffy fejnél és az összeszerelési minőség is gyengébbnek tűnik.

    Ja, hogy ez lenne a matracfej. Érdekes, mert a Dyson videóban a matractisztításhoz a kb. százforintos fröcsöntött kis háromszög kárpitfejet mutatja, ez a motors anti tangle fej meg a macska fekhelyének takarításánál szerepel :D De ez a fej nem porol semmit, ki sem lóg semmi a talp síkjából, meg a hengeren sincs semmi ami porolna - ez csak felszedi a haj- és szőrszálakat a tengelyre csavarodás nélkül, semmi egyéb extrát nem ad. Lehet, hogy valamit korábban félreértettem, de én azt hittem olyan fejről írt valaki (talán pont te?) korábban, ami ténylegesen porolja (üti) a matracot.

    És épp mai dilemma: 250 cm magas szekrények tetejének portalanítása. Ronggyal a közepéig érni csak el, szóval kell a porszívó. Na, ehhez mit használtok? :) Mert a Dyson fej feletti takarításon úgy látszik csak az ajtókeretet érti, csak arra mutat példát az up-top adapterrel és combination (kombinált pici résszívó és kefés) fejjel - szekrényt azzal a pici fejjel porszívózzon akinek hét anyja van. Az up-top adapteren viszont nincsenek elektromos csatlakozók, nem használhatóak a motoros fejek. A fentebb már említett kis kárpitfej meg kefesor hiányában összekaristolja, illetve hallgatni is rossz. Maradt a hagyományos porszívó padlófejjel.

    Egyébként maga a takarítás tényleg sokkal jobb élmény ezzel. Eddig utáltam porszívózni, most viszont szívesen kapom fel a porszívót és megyek végig vele a földszinten. De lehetne ez jobb is.

    [ Szerkesztve ]

  • simico

    aktív tag

    válasz ribarszki #80055 üzenetére

    Nem volt könnyű lefotózni, de ez a kimeneti szűrő. Most először szedtem ki. A képen látható szálak mind a szűrőből állnak ki, abból kellett kihúzigálni őket. Csak a motor felől kerülhettek oda, hiszen ez a rész gép burkolata alatt van.

    És ha már porszívók. Sajnos Sencor SVC8 porszívónk gégecsöve megadta magát, kiszakadt a műanyag idomból. Gyárilag mintha hot glue-val vagy szilikonnal lett volna beragasztva, keménység alapján a kettő közti cuccal ragasztották be. Mivel, hogyan lehetne visszaragasztani? Kitakarítás után próbáltam hot glue ragasztópisztollyal a gyári megoldáshoz hasonlóan, de második porszívózásnál elengedett, pedig nem a gégecsővel húzzuk a porszívót. Gondoltam egyszer élünk, veszek másik gégecsövet, de az MM ügyfélszolgálat ehhez a típushoz nem tud alkatrészt rendelni, a Sencor szervizhez irányítottak. Azok viszont csesznek válaszolni, hogy lehet-e nálunk gégecsövet rendelni... Neten is csak más modellekhez láttam utángyártott / univerzális gégecsövet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák