Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulaipal

    tag

    válasz péjé #412 üzenetére

    Hej,

    köszönöm a felajánlást, nagyra értékelem! Komolyan!

    Őszintén szólva néha felmerül bennem a kétség, hogy egyáltalán bárki is elolvassa-e a kilométeres marhaságaimat ... de így most látom, hogy EGY olvasóm legalább van. :-)

    Elnézést kérek, de azt hiszem elfelejtettem említeni, hogy már rendeltem én is (két darab) ilyen "nagyobb" Osram LED-et, pár nappal ezelőtt. Nem tudom, hogy megérkeznek-e a karácsony előtti őrületben, de egy próbát megért a dolog. 30mm-es réz "korongon" lesznek, úgyhogy remélhetőleg a hűtésükkel sem lesz gond. Persze ettől még nyugodtan rendelhetsz Te is pár ilyet, ha van kedved, hiszen több LED-ből nagyobb az esélye, hogy lesz egy ultra-fényes példányunk! Mindenképpen a 30mm-es kör alakú vacakra forrasztott verziót rendeld (azaz NE a "meztelen" LED-et)! A linket szerintem beszúrtam pár napja (aliexpress). 10 dollár darabja és a korongra forrasztott LED "konyhakész", tehát azonnal használható.

    Ezek a "nagyobb" LED-ek viszont sajnos NEM jól használhatóak baba-Barco-ban. Működni persze működnének, csak kevés plusz fényt nyernénk velük. Én inkább a nagyobb gépbe ajánlom őket. Kivétel az az eset, ha sikerül a nagyobb LED chip-jeinek a felét bekapcsolni (ehhez azonban reszelni vagy talán forrasztani is kell majd). Ha csak a megfelelő két chip világítana, akkor a világító felület alakja jól illeszkedne a tüköralagút bejáratához. Ez nagyon jó lenne ... de sajnos a nagyobb LED esetén nincs kivezetve minden chip külön-külön. Meglátjuk, hogy ez végül megoldható lesz-e.

    Ja, pont amikor már elkezdtem azt hinni, hogy a "világítsunk a LED-re lézerrel" ötletet én találtam ki, megtaláltam ezt a cikket:

    [link]

    Ha jól értem, itt betű szerint ugyanaz van leírva, amit én is mondogatok egy ideje. Sajnos a teljes doksit nem tudom letölteni, de jó tudni, hogy ugyanez a profik agyában is felmerült ... így legalább valószínűsíthetjük, hogy az ötlet nem teljes marhaság... márpedig akkor ez azonnal megoldhatja a fényerő problémáját ... hiszen nekünk csak egy kb. 2x-es szorzó hiányzik a "boldogsághoz"...

Új hozzászólás Aktív témák