Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delfanboy

    csendes tag

    Sziasztok!

    A piacon vagyok teljesen alapokról felépített hangrendszer kiépítésében. Vártam, volna és nézelődtem volna még, de jött egy ajánlat amit nem tudom, hogy elfogadjak-e.
    Teljesen kezdő vagyok hangrendszer téren, csak alap szinten van fogalmam a témáról.

    LG C1, Zidoo Z9X és Xbox Series X-hez keresek erősítőt (hangszórók majd később jönnének szóba) HDMI 2.1 támogatással. Csak párat néztem ki, amik jók lehetnek köztük :

    -Yamaha RX-V4A/V6A
    - Denon AVR-S660H

    A Yamaha RX-V6A-t 200.000HUF- ért tudnám használtan megvenni, tavaly márciusában vásárolt. Mi a vélemény erről a darabról? Handshake, HMDI 2.1, Support problémák vannak?
    Nehezebb lesz ehhez hangfalakat választani, vagy lesz esetleg valami kompatibilitási probléma bármely eszközöm és az AVR között? Hangzásra, tudásra milyen a többi hasonló kategóriás erősítőhöz képest? Esetleg érdemes lenne mást néznem?

    A keretem jelenleg AVR-re csak 200 - 250.000HUF. Durván 15 m² a szoba, ahova helyezném és előre láthatólag 3.1-et majd később 5.1-et építenék ki.

    Csakis, azért néztem a nagyobb 7.2-es erősítőket, mert árban elég közel van a kisebbekhez és nyilván több dolgot támogat. Fontos számomra a bővíthetőség.

    Válaszotokat előre is köszi!

    Üdv.
    D.

    Samsung Galaxy S10 , Tab S8 Ultra // Xbox Series X // LG 55C11LB, Zidoo Z9X, Denon AVR-S750H, Q Acoustics 3050i //

  • Delfanboy

    csendes tag

    válasz Gino20 #69539 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat #Gino20 és #Azteeek!

    Még nem kaptam választ az eladónak írt üzimre, szóval van időm :D
    Tegnap rápörögtem az ebben az ár kategóriákban lévő erősítőkre és ezt azt oldalt találtam + rengeteg rossz tapasztalatot a V6A-t illetően. A csatolt oldal szerint a HDMI portok 24Gbps-re vannak korlátozva ami max 4K/120Hz 10/12-bit 4-2-0 tud. Én Xbox-on 4:4:4 chroma-t használok, így az kapásból nem jönne át igaz nem akkora probléma, de szándékosan, azért nem "butítanám" le a tévét + elvileg más handshake és bemenet váltás problémái vannak (6 hónappal ezelőtti tapasztalatok alapján, jelenleg nem tudom, hogy mennyire jó).

    Yamaha A4A és Denon AVR-S660H vagy a 7.2 AVR-S760H lennének jók, csak drágábbak is :W Ezekről mi a vélemény?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S10 , Tab S8 Ultra // Xbox Series X // LG 55C11LB, Zidoo Z9X, Denon AVR-S750H, Q Acoustics 3050i //

  • Delfanboy

    csendes tag

    válasz Gino20 #69555 üzenetére

    Igen, igen azt én is olvastam, hogy milyen megoldásokat találtak a gyártók ki, de a 24Gbps vajnyi kevés. Összehasonlításképpen a PS5 HDMI 2.1 portjai 32Gbps a Series X 40Gps vannak korlátozva. Ez az egész csakis játéknál izgat, film lejátszáshoz elég lenne a 24Gps-es port is. Ahogy néztem a 2021-es modellek nagy része már 40Gbps porttal vannak.

    Azért köszönöm a segítséged!

    Samsung Galaxy S10 , Tab S8 Ultra // Xbox Series X // LG 55C11LB, Zidoo Z9X, Denon AVR-S750H, Q Acoustics 3050i //

  • Delfanboy

    csendes tag

    válasz Ger_man #69591 üzenetére

    Szia! Köszi a tippet! Valóban vissza jönnek eARC-on? Nem emlékszem hol, de olvastam, hogy ha pl.:

    Konzol -> TV (eARC)-> AVR akkor nem adja a tévé tovább a veszteségmentes formátumokat. LG C1-re kötném rá, de most egyre inkább gondolkozok rajta, hogy ha csak az Xbox miatt kellene HDM 2.1- es AVR lehet kimaradok a buliból és inkább egy HDMI 2.0-at választok /olcsóbban/ és max optikán vezetem át konzolból AVR-be. Úgyis max 5%-ban használnám ki.

    Ha jól tudom egy olyan AVR ami támogatja a HDR10, HDR10+, Dolby Visiont és a többi elterjedt hangformátumokat, akkor elég a HDMI 2.0 18Gbps sávszélessége filmezéshez.?

    Samsung Galaxy S10 , Tab S8 Ultra // Xbox Series X // LG 55C11LB, Zidoo Z9X, Denon AVR-S750H, Q Acoustics 3050i //

  • Delfanboy

    csendes tag

    válasz Ger_man #69626 üzenetére

    Köszi a választ! Ezzel, így le is van egyszerűsítve a dolgom! Filmet asztali lejátszóval játszok le (Zidoo Z9X), most januárban váltottam le a Plexes streamelős megoldást (nem mentek át a DoVi filmek) és így nincs semmi gondom sem BD-vel sem akármilyen hangformátummal (igen, rád mutogatok DTS :(( ). Xboxon BD-t nem próbáltam, de pont tegnap eszméltem fel, hogy ilyet is tud a doboz :D (10 éve használok Xboxot és még soha nem jutott eszembe, hogy BD lejátszóként használjam)

    #69602 Köszi a segítséget! PS vagy akár switch egyenlőre nincs képben, meg vagyok a dobozzal :)

    Először arra gondoltam, hogy nem is kell DoVi kompatibilis AVR, hiszen rádugom egyenesen a tévére a konzolt és lejátszót onnan meg eARC-on vissza AVR-be és meg is van kerülve az egész, de a C1 nem támogatja a DTS-t, ami dobozon nem is lenne probléma, mert lehet váltani Dolby-ra, de így a lejátszón sem működne :(.

    Viszont örülnék, ha valaki aki A/B/C/G 1-et használ segítene, hogy mi a helyzet a passthrough-val? Gyors googlizás eredményeképp sok-sok panaszt találtam, hogy a tavalyi LG OLED-en nem helyesen vagy egyáltalán nem megy át a hang.

    Samsung Galaxy S10 , Tab S8 Ultra // Xbox Series X // LG 55C11LB, Zidoo Z9X, Denon AVR-S750H, Q Acoustics 3050i //

  • Delfanboy

    csendes tag

    válasz Ger_man #69649 üzenetére

    A DTS problémát a passthrough-val (eARC) megoldod, a C1 nem fog a hanggal bajlódni, hanem továbbküldi az erősítőnek.

    Ez most egy kicsit bonyolult számomra (bocsi).
    Szóval, ha:
    -Az AVR eARC portos és a tévét pass-through-ra, eARC engedélyezve- re teszem, akkor PCM 5.1 vagy 7.1- ként szimplán átengedi a jelet, HA az Xbox vagy a média lejátszó átkonvertálja PCM -re igaz? De ilyenkor a többi (nem DTS) hangformátumot is átkonvertálja pedig nem kéne, nem?

    Mindegy az a lényeg, hogy sok megoldás létezik.

    Köszi nagyon a válaszokat!

    Samsung Galaxy S10 , Tab S8 Ultra // Xbox Series X // LG 55C11LB, Zidoo Z9X, Denon AVR-S750H, Q Acoustics 3050i //

  • Delfanboy

    csendes tag

    válasz Ger_man #69657 üzenetére

    Igen, ez itt a baj. Mások azt a megoldást használják, amit leírtam, mert úgy már át megy és elvileg nincs veszteség sem.

    Samsung Galaxy S10 , Tab S8 Ultra // Xbox Series X // LG 55C11LB, Zidoo Z9X, Denon AVR-S750H, Q Acoustics 3050i //

Új hozzászólás Aktív témák