Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragadozó

    Ármester

    válasz carr #649 üzenetére

    nekem, hogy is mondjam, eléggé doboz hangúak...esetleg onkyo, yamaha

    Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

  • #09634560

    törölt tag

    válasz carr #649 üzenetére

    erősitőválasztáshoz segitség:

    Onkyo mozisabb ütősebb karakterő, de ez egy hátránnyal is jár: "elkeni" a részleteket, 6xx már elég feltünően és loudnesesebbb azaz a hangok tartományának alját-tetejét megemeli. Csak mozira vagy buli/háttérzenére viszont teljesen jó választás.
    Denon zenei, részletező vizsont nem házrengető erejű, laposabb szárazab karakter.

    Megpróbálok kisebb általános jellemzést irni az ismert márkákról:
    Onkyo: mozis karakter ugy 8-as sorozatig ,mozira a legjobb választás ,utána nem remekel, nagyobbak egyszerűen csak mozira jók de nem érik meg az árukat.
    H/K. ugyanaz, amerikai stilusban, csak áraikon is látszik hogy nem e kontinensről való, zenére nagyon korlátozottn. Viszont a csúcsmoellek a legeslegjobb vételek, mivel Lexicon ugyanazzal az elektronikával üzmrmrl csak a tápjuk tér el.
    Sony: nekem nem tetszik a belépő még a 8xx se,.,a 10xx felett kellemesen telt hangzás, nagy Sony ES vagy ES master viszoont a Pionerekkel egyenértékűek.
    Yamaha: alsó szegmens mozis középső szegmens mindenevő, itt zenei qualitásokkal 1400-ast használtam hosszu ideig megelégedéssel, felső modelljeik is jók.
    Pioneer a 3xx sorozat nekem gyenge, nem is ajánlom senkinek, középső gépek ilyen mindenevő (922 is) karakterrel, a nagyágyúk a legjobbak, prémiummárkákkel egyenértéküek de akár jobbak
    Denon, zeneibb az alsó szegmens laposabb de részletesebb de a nagyok nagyon-nagyon jók, nem hibáznak csúcsgépeket megközelitik..
    Marantz: részletező és jobb mint a denon, zenére a legjob választás csak a csúcsmodelleik sztem elmaradnak az igaziaktólviszont a legjobb felső-középkategóriás gépek..
    .
    NAD,Rotel, CA(Cambridge Audio) Arcam Emotiva középosztálytól indit de precedensértéket alkotnak itt is, referenciának is megteszik még akár a gyengébb modellek is. Bár a CA kicsit megossza a "közvéleményt, de denontól marantztól is zeneibb 5xx pedig akár az Onkyótol is mozisabb. Mindenképp ajánlott meghallgatásra, közép-felső közép legjobb erősitői.
    Anthem, Primare (Jungson) Arcam Lexicon McIntosh és társai csúcskategóriában jeleskednek, kényesek a hangfal és kábelválasztásra, cserébe minőségi megszólalásre képesek

    Természetesen ezek a tulajdonságok megfelelő hangfalak esetén érvényesek és szubjektiv véleményt is tartalmaznak. Lehet kiegésziteni, véleményt nyilvánitani egyénileg bárkinek meert ez csak saját konklúzió.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák