Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiss66

    senior tag

    válasz bkercso #27168 üzenetére

    Ez nem kényszeresség, hanem megvédem, amikor valaki azt írja, hogy nincs semmi értelme a hangdobozok ilyen irányú "tuningolásának". :)

    "Azt sem értem, hogy a csonkakúp doboznál milyen oldalarányokról beszélünk. Ott ez nem számít."

    Te írtad, hogy van egy arány a rövid oldalak közt 1.26 szorzó. pl. 24 cm a rövid oldal. Ezt beszorzod 1.26-al, a hosszú oldal lesz 30.24. Én ezt űbereltem azzal, hogy a rövid oldalak ne legyenek párhuzamosak a 24-ből levonok 2-2 centit, így az egyik rövid oldal 20 cm hosszú lesz. Ha nem is számít, rontani nem fog rajta és mi van ha számít. :)

    És ahogy elnézem a profi hangfalakat ilyen elnyújtott formájúak és csonkakúpszerű felülnézetből.

    Én, ha építek hangfalat ezt az elvet követem, csonkakúp és ha már van egy ilyen szorzó, az ad egy támpontot. Attól már inkább elnyújtottabb formát, mint rövidebbet.

    Ez egy keresgélés, amiben keresem az ok-okozatot,törvényszerűségeket, kérdésekre a választ. Még nem állt össze a kép az azonos és az ellentétes vélemények közt kutakodva. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák