Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nimda

    addikt

    válasz Ebit #22889 üzenetére

    Szia!

    A dobozt bárhová helyezem, még kézben fogva is az alanti rezonálást produkálja.Amúgy állványos hangfal, de én tv asztalon használom, a megfelelő távolságban (tv nélkül).Nem elhelyezés függő a hiba, mert attól, hogy a konyhában nem hallani a rezonálást, még a jelenség fennáll közelebbről hallgatva is.Van összehasonlítási alapom más típusú hangdobozokkal, soha nem tapasztaltam ehhez foghatót.A fülem elég jó, sajnos, nem sajnos, minden nem oda illő zörejt meghallok.

    A cső a doboz aljára (belülről) van ragasztva, a szokásos nagyüzemi eljárással, de stabilan, lekerekített peremek nélkül.Alul egy kb. 10mm távolságra lévő falappal van elrejtve, anyacsavaros rögzítéssel.Ezt eltávolítva is hallatszik a hörgés, recsegés, szélzaj és barátai.

    Próbáltam eltakarni, lefedni, részlegesen, vagy teljesen bezárni a csövet, de csak az utóbbi szüntette meg a rezonálást.

    A mai nap elküldöm a kért adatokat bkercso kollégának, hátha okosabbak leszünk.Mégegyszer teljesen szétszedem, ellenőrzök minden bekötést, polaritást, merevítést.Én már arra is gondoltam, hátha hozzáér a cső a hangszóró mágneséhez, erre is ránézek.Egyszerűbb lenne a helyzet, ha csak az egyik doboz produkálná a hibát, de így nem könnyű kideríteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák