Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shift+ő

    senior tag

    viszgálat:

    Külső:
    - házat alaposan szemügyre venni, nincs repedés törés, főleg a sarkokn szokott előfordulni, nem érdemes olyan gépet megvenni, aminke törés van a házán, vagy csak nagyon olcsón.

    - csavarokat, végibogarászni nem hiányzik-e, nem volt-e megbontva, ha csak a fedlapok voltak levéve még nem vészes (memó, hdd, minipci takaró)

    - a kijlező viszonylag feszes legyen, ne lötyögjön, és magálljon

    - billenytűk meg legyenek, egyik sem ragadjon be

    - CD tálca könnyen járjon, de ne lötyögjön nagyon.


    Működés:
    - érdemes egy-két tesztprogrammal felvértezve elindulni a hadműveletre én ezeket használom: memtest86, Battery eater, Nokia monitor test, everst

    - nézd meg nincs-e pixelhiba, vagy folt a nokia monitor test erre nagyon jó, de jó megoldás, ha üres háttert csinálsz és valtogatod a háttérszint, bár ekkor nem biztos, hogy a szélen lévő hibák látszanak.

    - érdemes letesztelni a memóriát

    - az akku tesztelése egyszerű, terhed meg a gépet a battery eater-el, ez számol, tekeri a vinyót, és grafikát számoltat a VGA-val, ezzel az lenne a legjobb, ha lenne annyi időd, hogy lemerítsd az akku, mert kiderülhet, hogy nincs-e, benn rossz cella, mert láttam már olyat, hogy szépen ment 60%-ig aztán hirtelen 5% és kakaukk. Ha nics fegyvered, akkor használd a számológépet: tudományos módban egy jó nagy szám n! (faktoriális) számolását végeztesed el.

    - érdemes megnézni a vinyó SMART állapotát, mert itt kederülhet egy két turpiszság.

    - teszteld le az össze gomobot, erre van segédprogi is, de egyszerű ha valamelyik szövegszerkesztőben végig zongorázol a billentyűkön.

    - közben figyeld a proci ventilátoráát, illetve a hőmérsékleteket.

    - az optikai egységet is érdemes megtesztelni, akár egy filmmel, vagy egy cd-vel.

    - minden hardverelem drivere legyen feltelepítve, legalább, és ezek bekapcsolva, személyes tapasztalat, mert jártam úgy, hogy nem volt feltelepíteve a drájver, és miután feltalpítettem derült ki, hogy hibás az egység.


    most hirtelen ennyi, de lehet hogy igy is kihagytam valamit

Új hozzászólás Aktív témák