Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz #31757056 #1757 üzenetére

    ugy latom te ezt tenyleg komolyan gondolod :N

    "A bogaraknal, egy rossz kompon meg mindig javithatsz crop-al, de egy modell/akt foton ahol a hatter es a helyszin is ki van talalva, es szerves resze a fotonak, nem mondhatod azt, hogy na jovan akkor most pl kivagom a fel ajtot, mert azzal oda az egesz kompod. "
    mirol beszelsz? a modellt nem kerheted meg, hogy ne oda alljon, mert ott nincs ellenfeny hanem fel meterrel arrebb? a bogaradat? nem szerves resze a makrofoton a hatter? ugyanannyira szerves resze, mint barmilyen mas foton. kroppolassal kb ugyanannyit segitesz a makrofoton, mint barmelyik mason. ha szuken lovod lesheted, ha tagan kroppolhatsz.

    "Nem emlekszem, hogy hol mondtam, hogy nem szamit a felszereles, en csak azt mondtam, hogy a felszereles meglete gyakorlatilag nem ad semmit hozza a dolgokhoz, amennyiben tehetsegtelen vagy pl emberabrazolasban, illetve otlettelen vagy."
    ugyanannyira szamit makrozasban is ez a "skill", mint portrezasban. ott is eszre kell venned a jo szogeket, pillanatokat, fenyeket. teny hogy masra figyelsz tajkepezesnel, makrozasnal, portrezasnal de mindnel fontos hogy jo kep szulessen.
    amugy pl 1x makrokra visszaterve, kb 90%-uk napfelkelte, naplemente. ra kell erned, olyan helyet kell talalnod, ahol fotozhatsz naplementekor, napfelkeltekor (igen nyaron hajnali 3-4kor?) es pl biztosan nehezebb itt a mezon egzotikus makrot loni, mint pl indoneziaban.
    portrezasnal esetleg meg lehet oldani bent is, fenyeket is kedvedre tologathatod, de terepen szted minden bogar megengedi majd hogy ellenfenyt csinalj moge softboxokkal, meg testshotokat csinalj elotte?
    en nem mondom hogy egyszerubb mufaj a portre (meg mivel nem ertek hozza, valszeg at sem latom). sot jo nehez ha nem mila kunis all elotted, de sztem minden temaban nagyon nehez kiemelkedot alkotni, 1x-re meg vmiert nagyon keves makro kerul fel, ezert mondtam hogy lehet nagyobb esely lenne...

    adjuk oda nagymamanak keirat meg a bogaramat, es nezzuk melyikrol lo jobb kepet :DDD

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • Chapel

    addikt

    válasz #31757056 #1757 üzenetére

    "Viszont ha most el akarnek kezdeni mondjuk fantasztikus muveszi portrekat, vagy eletkepeket esetleg igazi jo szociofotokat kesziteni, azokhoz a mufajokhoz(I) vehetnek akarmilyen objektivet (/I)es alldigalhatnek hetekeig az utcan, vagy fuzhetnem az embereket halomra, hogy jojjenek alljanak modellt nekem, csinalhatnek barmit, ha tehetsegtelen vagyok, akkor sosem lesz jo kep ezekbol a kiserletekbol."

    A fantáziád semmit nem változik, én is ezt írtam. De hogy nem ugyan olyan képeket készítek egy belépő, meg egy profi géppel az is biztos. ;)
    Én croppal ugyan úgy mentek meg szar képeket, mint portrénál. Hidd el. Ugyan annyira nehéz jó makrót készíteni, mint jó portrét. Az meg hogy fotozzon mennyi van fent...totál irreleváns, nem jelenti azt hogy attól még azok jók.
    Maradjunk annyiban hogy én csinálom mindkettőt (hobbiból makró, fizetős munkáknál portré, esküvő) és egyiket sem látom könnyebbnek a másiknál...ha választanom kéne hogy adott egy studió meg egy átlag modell és adott ugyanúgy a gépem meg egy erdő...hát a könnyebbet kéne választanom, az a studió lenne.
    Azért ott szinte mindent Te befolyásolsz, az erdőben meg szinte semmit.

    No ez nem óda akar lenni a makrófotózáshoz, csak (ahogy írod is) nincs igazán tapasztalatod a témában, picit érzékeltetni akartam egy, a témában jártasabb véleményt, ennyi. ;)

    No, nem offolok tovább, sajnos képet tenni nem tudok mert semmi nem sikerült a hétvégén...nem is tudom honnan vett m3ss bogarat meg pókot, bakker az egész Gemencben nem volt 1 se :DDD :W

    [ Szerkesztve ]

    Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

Új hozzászólás Aktív témák