Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Arpee78 #3620 üzenetére

    A frissítési mechanizmuson nem nagyon tudsz variálni, az automatikus. Amit tehetsz max, hogy a googleupdate.exe folyamatot bezárod és tiltod az automatikusan indulók közül, ezután kézzel tudsz frissíteni.

    ツ Headphones on - World off

  • koshmar

    őstag

    válasz Arpee78 #3620 üzenetére

    Én is kipróbáltam már szinte az összes böngészőt, de egyszerűen egy sem éri utol gyorsaságban a Chrome-ot.

    A Comodo Dragon nagyon-nagyon megközelíti (de az a küllemétől eltekintve egy-az-egyben Chrome), az Opera valamennyivel lemarad, után a Safari, majd a Foxok...és valahol kilométerekre mögöttük az IE8.
    (Bár most sikerült egy fél perces trükkel annyira felgyorsítanom az IE-t, hogy indulásban és sebességben csak egy hajszálnyival marad le a Chrome-tól.

    Válaszolva még 3598-asodra:
    Alapból úgy van beállítva, hogy semmit se csináljon- legalábbis én így vettem észre.
    Egy kis letöltött cucc segítségével tudod beállítani, hogy a stable, a beta, vagy a dev. verzió megjelenésekor melyikkel frissítse magát.
    Én most ezt átvittem a Dev.-re.

    Erről a kis ablakról van szó.

    [ Szerkesztve ]

    Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Arpee78 #3620 üzenetére

    "Viszont az is igaz hogy a böngésző bonyolultsága és áttekinthetősége alapján a felhasználók 1%-át kitevő kockáknak jöhet szóba."
    Hát tény, hogy a Chrome menürendszere ennél jóval kevesebb fejtörést okoz, de azért az Operáét sem mondanám áttekinthetetlennek, inkább talán átlagjúzer számára túlságosan bőségesnek.
    Bár végül is át lehetne rendezni úgy, hogy a lényeg egy helyen legyen, és legyen egy bőségesebb menü is a komolyabb felhasználóknak.

    "Az innováció mellett néha elég maradiak (voltak?), pl a kiterjesztéseket nagyon későn vezették be."
    Azt viszont ne felejtsd el, hogy már nagyon régóta létezik userJS és userCSS, amivel a megjelenő oldalak kinézetét könnyedén lehet módosítani. És ezzel a képességgel már jóval korábban rendelkezett az Opera, mint a Chrome. Nagyon sok extensionnek csakis ilyen funkciója volt és van a mai napig: valamilyen szempontból módosítani adott oldal kinézetét, funkcióit - nyilván itt is lehet vitázni, hogy melyik hogyan is működik valójában (pl. a Chrome-extensionöknél külön be lehet állítani, hogy a DOM felépítése előtt töltődjön már be az adott oldalra vonatkozó módosító kód, vagy közben, esetleg utána - erre nem tudom, volt-e mód Operánál).

    Az extensionöket valóban relatíve késve hozták be a Chrome-hoz képest, de az előbb említett szempont azért nem elhanyagolható, ahogy az sem, hogy míg a Firefoxban és Chrome-ban számtalan dolgot csak extensionökkel lehet(ett) megvalósítani, az az Operában az alapfunkciók közé tartozott (és tartozik még ma is!), mindezt úgy, hogy magának a programnak a működése nem lassult, ami viszont pl. a FF-ról és Chrome-ról nem elmondható, mert ha telepakolod rengeteg extensionnel, akkor egy idő után észrevehetően, releváns módon lassul a program indulása és általános működése.
    Ezentúl az Operában már nagyon régóta elérhetőek a különböző widgetek!

    "Egy átlagember az otthoni gépére vagy a rendszergazda az ügyfelek részére melyiket választaná? Nem kérdés a Chrome-ot."
    Ennek nagyon ellentmond az, hogy tudtommal egyelőre nagyon kevés vállalati cégnél használják a Chrome-ot, mint alapértelmezett böngészőt... az még várat magára, hogy odáig eljussunk, hogy azt a fos Internet Explorert végleg elfelejtsük, és tovább is lássunk pl. a Fájörfoxnál.

    --------------------

    (#3622) Tibii91: "Én is kipróbáltam már szinte az összes böngészőt, de egyszerűen egy sem éri utol gyorsaságban a Chrome-ot."
    Ez tényleg szubjektív, de szerintem az Opera 11 utoléri, olykor le is hagyja.
    Még egyszer mondom, ettől függetlenül Chrome-párti is vagyok, nem kell védeni a Chrome-ot velem szemben. :)

    "Bár most sikerült egy fél perces trükkel annyira felgyorsítanom az IE-t, hogy indulásban és sebességben csak egy hajszálnyival marad le a Chrome-tól."
    És ezt hogyan csináltad? :D

    ------
    (#3619) ntomka: ez igaz, de majd csak lesz, nem igaz, fejlesztő úr? :DD

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák