Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #14495 üzenetére

    Ezzel valamelyest én egyetértek (bár a felhozott példád nem biztos, hogy a legjobb, mert ahol fontos a háttérben futkorászás, annál gondolom nem Metrós appot készítenek (mondjuk nem mentem bele ennek a filozófiájába annyira) - mindenesetre ha valaki ilyen Metrós appot készít, számoljon vele, hogy mentegetni kell szorgosan a FONTOS adatokat a háttértárra, mivel az OS-nek joga van memóriaszűke esetén (ami nem olyan elképzelhetetlen eset ilyen kis hurcibálós eszközöknél) bármikor bezárni a felfüggesztett alkalmazásokat! Ergo ilyenkor a nem mentett adatok repülnek), mivel pont ez vonhatja magával adott esetben azt, hogy amennyi esetleges előnye lehet ennek erőforrás-takarékosság szempontjából, ugyanannyi hátrányt is magával hozhat - például az ébredés utáni állapot-visszaállítgatás sem erőforrás-takarékos adott esetben szerintem, tehát úgy összességében nem tudom, mennyi az érdemi nyereség, bár való igaz, hogy amennyiben használunk egy appot, majd úgy döntünk, hogy inkább fél órán keresztül böngészünk, akkor nagyon nem mindegy, hogy fél órán keresztül a háttérben lévő alkalmazás kap-e processzoridőt, vagy sem. Végül is az átlagos használat elvileg nyilván nem az, hogy ide-oda tapicskolunk, és állandóan váltogatjuk a programjainkat mondjuk 10 másodpercenként.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák