Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Prozac #1713 üzenetére

    Később kifejtem, egyelőre: szerintem másold be az én konfigomat, és csináld meg azzal! Láttam pár dolgot, amit szerintem nem árt visszatenni. (Sok olyat bekapcsoltam, amit nem használsz most, de modulban van, nem fog erőforrást, viszont akár holnap is belefuthatsz olyan csomagba, amihez kell.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • dr_strange

    senior tag

    válasz Prozac #1713 üzenetére

    a loopback igen hasznos, ha cd képfájlt csatolsz a rendszerbe

    JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

  • Sipi

    addikt

    válasz Prozac #1713 üzenetére

    PowerManagement: való igaz, nem kell minden, csak nem szoktam szétmazsolázni. :) A button kell, fan, proc kell, thermal zone is.
    QoS: semmi gond nem lesz, ha modulban benne van. Pont ez az elénye ennek: nem töltődik be, csak ha direkt olyat indítasz, ami QoS-t akar csinálni. De végül is mindegy. :)
    irda, bluetooth: akkor modulban bevághatod a fő opciót, ekkor be tudsz lépni, irda-nál minden bekapcs/modul, majd a drivereknél modul, ami neked van. bluetooth fő résdze modulba, ekkor be tudsz lépni, két modul, majd driverekből, ami neked van. Szerintem egyszerűbb, ha minden drivert bemodulozol. :)
    parallel: oké, akkor kiszedheted. bocs. :B
    plugplay: szerintem tedd vissza, a help szerint sokat segít, hogy ne alakuljanak ki ütközések. (Ne ijedj meg, a kernel legtöbb része experimental. :) )
    firewire: ahogy mondod. :) Pont az ilyerneknél érdemes mindent beletenni modulban (mint USB esetén), mert fene tudja, mit fogsz később rádugni. És ne akkor, a haverok előtt kelljen kernelt fordítani. :D
    loop: pl. kiíratlan ISO image-t csatolni könyvtár alá.
    RAM: ahogy most van. nem kell méret. ha modul, akkor a boot elején nem használható. Akkor kell, ha spéci indítást akarsz, pl. genkernellel csinálsz kernelt, vagy szép splash screen.
    ppp/serial: oké. A serial arra jó, ha hirtelen össze kell kötni két gépet soros kábellel.
    raid/lvm: ezen belül van a device mapper, és valamelyik program nem örült, amikor nem talált. Talán a cryptsetup-luks, ami a hal-dbus automounterhez kellett valahol.
    nvram: ez nem nvidia. :) A BIOS-od egy részét olvashatóvá teszi. Nem kötelező.
    i2c: ez az alaplapi érzékelőkhöz kell, pl. hőmérséklet. Azért tettem mindet modulba, mert ebből vagy 2-3 darab kelléhet, de az lm-sensors csak akkor tudja detektálni, mik vannak a gépben, ha szépen elkezdi betöltögetni őket. Azt meg a fene tudja, éppen mi van a lapodon. Ártani nem árt, nem használja, ami nem kell. XP alatt nem biztos, hogy ugyanezt találod.
    video4linux: szerintem én pont a te tuneredet találtam meg benne, és kapcsoltam be csak azt. :D
    graphics: mint asszem, tierbatyo irta, pont az atifb szokott összeakadni az ati driverrel, ergo inkább az atifb-t kell kivenni, és a VESA VGA-t engedélyezni. De ha Neked megy így, szuper! Bár több helyen is bekavarhjat.
    ALSA: Devuice drivers, Soundba belépsz, és Sound card support. Ezt tettem modulba, minden más kikapcs. Ez az egy modul kell az alsa-driver csomagnak. Igen, ez sűrűbben frissül, no meg nem baj, ha egy ezetleges alsa-frissítés miatt nem kell komplett kernelt cserélned. Többeknek volt már a beépített kerneles ALSA-val gondja.
    Nem kell ''hozzányúlnod'' - csak emerge alsa-driver, a leírt változók megadásával.
    filesys: ext2, ext3 oké. inotify nem árt (kernel-eseményt generál, ha egy file, directory megváltozik, így minden program, ami az inotify-t használja, AZONNAL értesül erről, ergo nem kell manuálisan frissíteni őket, hogy tudják, mi a filesystem akltuális állapota.)
    fs in userspace - jó kezdeményezés, egyre több minden foigja használni, most nem kell, de jól jöhet.
    dos, vfat, ntfs kell (vfat is kell, az a FAT32)
    a pseudo-ban lévők kellenek a rendszewrhez, kivéve a userspace-driven izé, azt betettem, mert olyan szép neve van. :D
    misc - squashfs. Nemrég valami sikított érte, nem árt, ha van!
    network fs: smb, cifs nem árt, ez kell, ha csatolni akarsz windowsos megosztott mappákat
    crypto: én sem tudom, mire kell pontosan, de elég sok program használ egy-kettőt. Bajod nem lesz, lévén modulban vannak. Ezek kernelbe épített titkosítási algoritmusok, pl. van, amit a TCP titkosításához is használ a kernel.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák