Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taru

    tag

    válasz asdf_ #8950 üzenetére

    Hú köszi, ez valakinek tuti nagyon hasznos lesz, csak kár, hogy nem ez volt a kérdés és nem tudom miből gondolod, hogy serial nélkül próbálok gariztatni egy RAM-ot? Vagy, hogy pont azért érdekel.Bár tényleg gariztatok egy RAM-ot, annak meg van a serial matricája, és azonosítható, és nem kérdeztem, hogy a serial matrica NÉLKÜL gariztathatom-e.

    Látom rosszul írtam a kérdést, mert teljesen félre értetted, akkor átfogalmazom:

    Adott 2 RAM (2 különböző márka, márka lényegtelen). Az egyiken a matricára (serial matrica/garancia matrica) rá van írva a sablon szöveg ("Warranty void if removed") a másikra nincs. Na most, miért is van ráírva arra amelyikre rá van írva (a nyilván valót leszámítva (mert a legkisebb sérülés is garancia vesztéssel jár))? Kötelező ráírni HA ez így van vagy csak túlbuzgó a márka és ezért írta rá? HA kötelező, akkor ezek szerint van rá jogszabály, ha igen melyik? Ha nem akkor elméletileg jogilag mit kell követni? Mellékelt garancia tájékoztatót, ÁSZF-et vagy erre is van konkrét szabály ami a mérvadó?

    Figyelem: Akérdés nem feltételezi a matricák meg nem létét vagy azok hiányában történő gariztatás módját! A kérdésben említett RAM-ok rendelkeznek matricával, mindkettőn sérülés mentes, mind 2 RAM működő képes. Ez egy elméleti jótállás jogi kérdés (mert nem értek hozzá de érdekel). Köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák